Księstwo mazowieckie nie ma hymnu, czyli pieśni sławiącej jej wielkość i walory… To niepojęte, więc marszałek Struzik ogłosił konkurs na wiersz o Mazowszu.

Poeci do hymnu

Poeci do hymnu

Wymagania są proste – tekst ma być krótki, czyli składający się z maksymalnie trzech zwrotek i powtarzającego się refrenu. No i ma przybliżyć mocne strony regionu, by pomóc w budowaniu mazowieckiej tożsamości. Od razu można mniemać, że nie będzie łatwo pokazać – i to lirycznie – walory ziem od Radomia po Ostrołękę, gdzie Serce Polski bije słabiej niż na przykład w Płocku czy Siedlcach.
Mimo różnic i kłopotów, chętnych do nagrody wartej 10 tysięcy złotych na pewno nie zabraknie. Tak więc… poeci do piór i laptopów, a wiersze wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym oraz oświadczeniem należy przesłać do 15 kwietnia br. na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa z dopiskiem na kopercie Konkurs – Pieśń o Mazowszu.
Redakcyjny poeta już spłodził pierwszą zwrotkę – Mazowsze… serce Polski / z godnością mijasz troski / słyniesz władzą rozumną / sławisz historię dumną… Zbyt panegirycznie? Być może, ale przecież zbyt trywialne nie ma szans na nagrodę…

Numer: 9/10 (1272/1273) 2022   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *