Tuż przed końcem roku samorząd Mazowsza wręczał prezenty. Nie byle jakie, bo milionowe. I tak samorząd miński otrzymał 3 960 000 zł na nowy obiekt sportowy, do którego miasto dopłaci jeszcze ponad 3 miliony.

Miliony na Sylwestra

Miliony na Sylwestra

Wszystko na obiekt przy ul. Budowlanej, który na powierzchni ok. 2120 m2 pomieści betonowy skatepark z elementami parcour, pumptrack, boisko do koszykówki z jednym koszem oraz utwardzony teren do musztry i ćwiczeń dla klas wojskowych. Główna sekcja skateparku zaprojektowana w stylu SLS, czyli jest mocno street'owa i z myślą o przyszłych olimpijczykach, aby mogli podnosić swoje umiejętności. Obecnie trwają prace projektowe, a ich zakończenie wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę planowane jest w 2022 r.
Do podpisania umów zorganizowano specjalne spotkanie 31 grudnia 2021 roku w mińskim magistracie. Mazowsze reprezentowały członkinie zarządu – Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, a samorządy – obaj burmistrzowie.
31 grudnia burmistrz Marcin Jakubowski podpisał umowę na dofinansowanie budowy Centrum Sportów Miejskich, które powstanie przy ul. Budowlanej. Środki pochodzą z budżetu samorządu województwa mazowieckiego, zatem marszałka reprezentowały członkinie zarządu – Janina Ewa Orzełowska z Elżbietą Lanc.
Podobną kwotę, czyli 4 miliony otrzymał Kałuszyn na remont siedziby miejscowego domu kultury.

Numer: 1/2 (1264/1265) 2022   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *