Mińsk MazowieckiMiasto murali

Mińsk powoli staje się miastem murali. Mniej lub bardziej udanych graficznie, ale zawsze wpisujących się w historię, o której warto, a nawet trzeba pamiętać...

MIGiem na ścianę

Muralu powstałego z okazji 100-lecia 1. Pułku Lotniczego trudno nie zauważyć. Nie dość, że zajmuje całą szczytową ścianę bloku przy skrzyżowaniu ulic Siennickiej i 1. PLM Warszawa, to aż razi oczy swą jaskrawością.
Mińszczanom od razu się spodobał, choć znawcy twierdzą, że odrzutowy MIG-29 na tle kuli ziemskiej niekoniecznie jest perfekcyjnie odtworzony.
Mimo krytyki miasto donosi, że odsłonięcie ściennego dzieła Sary Sierry i Pawła Ziemickiego zaplanowało na środę 24 listopada o 17.00. Gospodarzami spotkania będą burmistrz Marcin Jakubowski i dowódca 23. BLT płk pil. Krzysztof Stobiecki.
Rocznica 100-lecia istnienia Pułku Lotniczego wpisuje się w obchody 600-lecia Mińska. Sami oceńmy, czy wymowa dzieła nawiązuje do wpływu i zasięgu działań jednostki oraz miasta i czy jest dowodem ich współpracy i silnych związków. I czy to ścienne malowidło będzie przez długie lata świadectwem dobrej współpracy i odpowiedzialności za wspólne dziedzictwo…

Numer: 47/48 (1258/1259) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *