Skoro nie udało się zabłysnąć w lidze, gracze Mazovii postanowili na poważnie powalczyć o zwycięstwo w siedleckim Pucharze Polski MZPN. W drodze do finału mińszczanie pokonali ekipy ze Skórca, Jabłonny Lackiej i Huty Mińskiej, zaś w ostatnim starciu mierzyli się Podlasiem Sokołów Podlaski, z którym na co dzień rywalizują w lidze.

Puchar dla Mazovii

Wrześniowe spotkanie obu drużyn zakończyło się remisem 1:1, teraz więc Mazovia miała okazję udowodnić, która z ekip jest lepsza. Pucharowy finał został rozegrany w dniu Święta Niepodległości na mińskim stadionie. Gospodarze zaczęli znakomicie, bo już w 4 minucie gol Przyborowskiego dał im prowadzenie. Nie poszli jednak za ciosem, choć mieli ku temu okazje. Swoją szansę z 32 minuty wykorzystali natomiast goście, a konkretnie znany lokalnym kibicom Omieciuch. Na szczęście Mazovia szybko odpowiedziała trafieniem Wociala – jak się miało okazać, ostatnim w tym meczu. Druga połowa była wyrównana, ale bezbramkowa. Dlatego to gospodarze ostatecznie wznieśli puchar za zwycięstwo w finale.

Numer: 47/48 (1258/1259) 2021   Autor: (łk)