DobreDobre festynowe

W niedzielę 7 lipca na terenie boiska gminnego w Dobrem odbył się festyn z dominacją kultury fizycznej. To cykliczna impreza organizowana corocznie w okresie wakacyjnym przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Dobre.

Ruch na pokaz

Dobre festynowe / Ruch na pokaz

Wydarzenie miało charakter lokalny, ale z szerszym celem krzewienia kultury fizycznej i sportu oraz ochrony i promocji zdrowia przy jednoczesnym stworzeniu możliwości spędzenia ciekawego niedzielnego popołudnia dla okolicznej społeczności.

Przybyli na festyn mieli co oglądać. Przede wszystkim turniej piłki nożnej zorganizowany przez GKS Nojszewianka Dobre. Miał on charakter otwarty dla drużyn klubowych z terenu LGD Ziemi Mińskiej. W kategorii juniorów wygrała reprezentacja Świtu Barcząca, natomiast seniorów miejscowa GKS Nojszewianka Dobre. Równolegle rozgrywano turniej siatkówki plażowej w kategorii o mistrzostwo gminy Dobre, które wywalczyli Kamil Radzio i Krzysztof Koseski.

Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz specjalny rozegrany pomiędzy reprezentacjami gminy Jakubów i Dobre. Wygrali dobrzanie, pokonując gości 2:1.

W przerwach poszczególnych meczów organizowane były konkursy dla najmłodszych uczestników festynu. Dzieci i młodzież konkurowali w takich dyscyplinach jak żonglerka, przeciąganie liny, wyścigi w workach oraz konkurs rzutów karnych cieszący się największym zainteresowaniem. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Natomiast dorośli mogli spróbować swych sił podczas mistrzostw gminy w przeciąganiu liny o miano najsilniejszego sołectwa gminy Dobre, którym okazały się niewielkie Sołki. Przygotowano im także pokaz kung-fu oraz krótkie warsztaty sztuki walki.

Spore zainteresowanie wzbudził także pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa drogowego, przygotowany wspólnie przez strażaków OSP Dobre pod kierownictwem Mirosława Cyrana oraz ratowników GJTECH Janusza Gawrycha. By zwiększyć efekty wizualne strażacy zainscenizowali wypadek samochodowy oraz uwolnienie poszkodowanych z wraku samochodu i udzielenie pierwszej pomocy. Uczestnicy festynu na własne oczy zobaczyli jak ważną, a zarazem trudną rolę w naszym życiu odgrywają strażacy i ratownicy. Po pokazie każdy mógł zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej, a najbardziej zaangażowani mogli uzyskać certyfikat.

Główną atrakcją sportową był pokazowy trening piłki nożnej adeptów AkademiiPiłkarskiej GKS Nojszewianka Dobre. Pokazy poprowadził trener Sergiusz Wiechowski, były piłkarz warszawskiej Legii.

Oprawę muzyczną i konferansjerską zapewnił zespół Diverse, a członkowie stowarzyszenia dbali, aby nikt nie pozostał głodny. Zapraszali do stoisk gastronomicznych, gdzie można było skosztować grochówki oraz potraw z grilla.

Numer: 29 (824) 2013   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *