Powiat mińskiDębe ping-pongowe

Drugi turniej z dorocznego cyklu rozgrywek o puchar starosty w tenisa stołowego przyciągnął rzeszę zawodników z różnych stron powiatu mińskiego. W sumie 50 uczestników w siedmiu kategoriach walczyło o puchary i medale przy tuzinie stołów rozstawionych na hali sportowej w Dębem Wielkim…

Open z niespodzianką

Dębe ping-pongowe / Open z niespodzianką

Jak zwykle nad właściwym przebiegiem zawodów czuwali dyrektor GOSiR Rafał Wtulich oraz sędzia główny Katarzyna Gańko. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii mogli liczyć na medale i puchary, zaś najmłodsi otrzymali pamiątkowe krążki za udział w rozgrywkach. W turnieju nie zabrakło też niespodzieanek.

W najmłodszej kategorii (roczniki 2012-2015) triumfował Ksawery Kowalik, który wyprzedził Szymona Zalewskiego i Wiktorię Czyżowską. W rywalizacji klas IV-VI wśród dziewcząt zwyciężyła Andżelika Kaim przed Kamilą Kaim i Magdaleną Wielechowską, zaś wśród chłopców Oskar Śluzek przed Kamilem Maciołkiem i Marcinem Gruszką. W klasach VII-VIII najlepsi byli Maja Płochocka i Wiktor Śluzek, a kolejne lokaty zajęli: Natalia Chabiera, a także Maksymilian Sawiak i Bartosz Wielechowski.

Kategorię OPEN kobiet bez większego trudu zdominowała Katarzyna Purgał. Drugie miejsce należało do Agaty Kwiatkowskiej, a trzecie do Agnieszki Zacharskiej. Natomiast Przemysław Świątek po zaciętym meczu finałowym okazał się najlepszym graczem w gronie mężczyzn 16+. Wyprzedził on Karola Struczewskiego i Bogdana Jurkowskiego.

Pamiątkową statuetkę otrzymała najmłodsza zawodniczka zawodów, którą była sześcioletnia Weronika Zalewska. Zaszczytny tytuł najbardziej doświadczonego zawodnika otrzymał Tomasz Mendyk (rocznik: 1956). Zwycięzcom trofea wręczali: Rafał Wtulich, Katarzyna Gańko oraz smok z mińskiego Studium Języków Obcych.

Jak zwykle dębski GOSiR zaprasza do udziału w kolejnych wydarzeniach. Już w listopadzie piłeczkę do tenisa stołowego będzie można zamienić na piłkę do siatkówki i spróbować swoich sił w Siatkarskim Turnieju o Puchar Dyrektora GOSiR Dębe Wielkie, który zaplanowano na 13 listopada. Natomiast tydzień później nadarzy się okazja do rewanżu w ping-ponga, bo 20 listopada zostanie rozegrany trzeci turniej z powiatowego cyklu.

Numer: 43/44 (1255/1256) 2021   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *