StanisławówTSD Ronin na wyjeździe

W trzeci weekend października podlubelski Świdnik stał się areną Otwartego Pucharu Polski w Kick Boxingu. Ten prestiżowy turniej skupiający sympatyków formuły point fighting zgromadził 256 startów indywidualnych z 20 klubów z całego kraju, wśród których znalazł się Ronin TSD Stanisławów. Stanisławowska reprezentacja liczyła 10 osób, w tym 8 zawodników, którzy łącznie zdobyli 8 medali – dwa złote oraz po trzy srebrne i brązowe…

Ósemka Świdnika

TSD Ronin na wyjeździe / Ósemka Świdnika

Złoty krążek zdobył Dominik Kaim, reprezentant kadry narodowej, który w pięknym stylu zwyciężył swoje walki. Najpierw w spektakularny sposób pokonał zawodnika Jurajskiej Akademii Sportu, by w finale bez trudności wygrać z reprezentantem Sfinksa Węgrów.

Drugie złoto należało do Julii Braulińskiej. Zdobyła je w kategorii -65 kg, choć liczyła też na zwycięstwo w grupie -60 kg, lecz poniosła porażkę w ćwierćfinale. W wyższej kategorii miała korzystne losowanie, ale w finale musiała mierzyć się z mistrzynią Polski i reprezentantką kadry narodowej. Walka okazała się bardzo wyrównana i toczyła się punkt za punkt. Jednak w dogrywce do zawodniczka Ronina okazała się lepsza.

Do strefy finałowej dotarła też Gabriela Przybysz, która rywalizowała w kategorii -47 kg. Uległa tylko zawodniczce TSD Pionki, z którą przegrała też wcześniej w grupie +47 kg. Srebrny medal to jednak bardzo duże osiągnięcie.

Damian Szczęsny uzyskał brązowy medal w kategorii juniorów -69 kg. W walce półfinałowej uległ bardzo dobremu zawodnikowi z Wieliczki.

Dwa krążki wywalczyła Oliwia Gałązka, najmłodsza i najdrobniejsza z kadetek młodszych Ronina. Srebrno wywalczyła w kategorii -32 kg, zaś brąz w grupie -37 kg. Miała ona bardzo trudne zadanie, bo wszystkie zawodniczki były od niej znacznie roślejsze, z dłuższym zasięgiem kończyn.

Trzecie miejsce w point fighting kadetów starszych zdobyła Anna Dudek Dmochowska w kategorii -50 kg.

Srebro w kategorii juniorów -94 kg zdobył Kamil Skowronek. W finale łatwo nie sprzedał skóry, choć mierzył się z doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem z TSD Pionki.

Listę zawodników zamykał Patryk Skowronek. Startował w kategorii kadetów starszych +69 kg. Niestety w pierwszej walce trafił na reprezentanta TSD Pionki, który szybko wyeliminował reprezentanta Ronina.

Numer: 43/44 (1255/1256) 2021   Autor: (łk)