StanisławówPustelnik na etno-pikniku

W niedzielę 26 września Pustelnik znowu stał się warzywno-owocowy. To z powodu już piątego pikniku ogródkowego, który w tym roku zgromadził mendel wystawców. Każda z 15 prac zadziwiała pomysłowością, a do szczególnie widocznych należała wyrzeźbiona w dyni głowa, wieloryb z cukini oraz rodzina jeży z kabaczków i sosnowych igieł…

Zdrowy ogródkowy

Pustelnik na etno-pikniku / Zdrowy ogródkowy

Po mszy sławiącej ogródkowe dary ziemi rozpoczęły się występy artystyczne. Najpierw na scenie zaprezentowały się dzieci z lokalnych przedszkoli oraz SP w Pustelniku. Jednak i w tym roku zdecydowanym motywem przewodnim wydarzenia był folklor. W swojskie klimaty wprowadził gości dziecięcy zespół Staśkowiaków, Koło Gospodyń Wiejskich z Domanic przedstawiło widowisko podlaskiego wesela, a Wrzosowianki dały piękny koncert ludowych piosenek.
I dopiero po występach przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą i najciekawszą kompozycję ogródkową. W komisji oceniali: Janina Ewa Orzełowska z Zarządu Województwa Mazowieckiego, wójt Kinga Sosińska, radna Janina Weselińska, radny Arkadiusz Reding oraz Robert Reda – komendant komisariatu w Stanisławowie. Nagrody w tym konkursie ufundowano przy wsparciu Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zwieńczeniem był wieczorny pokaz  światła Led Show, który wprawił w zachwyt tłumy przybyłe na to świetlne wydarzenie.

Mało tego – przez cały dzień na placu przy OSP w Pustelniku na dzieci czekały atrakcje i wrażenia. Prowadzone były zajęcia animacyjne z harcerzami, tj. malowanie twarzy, warsztaty, gry i konkursy, nie zabrakło również popularnych dmuchańców.
Natomiast kierowane przez Czesławę Kaim KGW Goździk w Pustelniku oraz kucharz i druhowie OSP Pustelnik, przygotowali obfity poczęstunek z potraw tradycyjnych i regionalnych. Była tam słynna strażacka grochówka, placki ziemniaczane, no i oczywiście, cieszące się największym uznaniem smakoszy, pyzy z serem z tłuszczem i skwarkami. Nie zabrakło też kawiarenki, gdzie można było wypić kawę czy herbatę, jak również skosztować różnego rodzaju pysznych domowych ciast.

Piknik ogródkowy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Pustelnika, ale również ościennych miejscowości. Jest to ogromna radość, gdyż takie spotkania integrują ludzi i są również okazją do wymiany doświadczeń, kultywowania tradycji, a także promowania naszej miejscowości, gminy Stanisławów oraz całego regionu Mazowsza – chwali inicjatywę Urszula Pacyga-Glanowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie, która prowadziła całe wydarzenie.
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Numer: 41/42 (1253/1254) 2021   Autor: (upg-jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *