Prawie milion złotych trafi do jednostek strażaków i gmin z powiatu mińskiego. Umowy z jednostkami OSP oraz wójtami podpisał prezes WFOŚiGW w Warszawie Marek Ryszka w towarzystwie wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego.

Milion na środowisko

Milion na środowisko

I tak 400 tys. zł dotacji otrzymała OSP w Zamieniu na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, a prawie 150 tysięcy na zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej dostały OSP Sulejówek, Zamienie, Grzebowilk, Wielgolas, Sokolnik, Okuniew i Cegłów. Na wsparcie na działania związane z aktywizowaniem i doposażeniem młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP w Zamieniu ma ponad 12 tys. zł, a OSP w Sulejówku ponad 14 tysięcy.
Sporo więcej – 30 tysięcy – dostała OSP w Transborze na termomodernizację części garażowej remizy, 41 tysięcy zł pójdzie do Sulejówka na zieleń, a 45 tysięcy na ogród dydaktyczny przy SP w Mistowie i Dropiu.
Na usuwanie i unieszkodliwianie azbestu w gminach Cegłów, Halinów, Dębe Wielkie, Dobre, Siennica, Stanisławów, Latowicz oraz miastach Mińsk Mazowiecki oraz Sulejówek agencja dała 200 tys. zł.

Numer: 41/42 (1253/1254) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *