Czytanie pozwala rozwijać wyobraźnię, wzbogacać słownictwo, poszerzać horyzonty intelektualne, a także przenosić się w inne wymiary i przestrzenie. Dlatego tak ważne stają się przedsięwzięcia promujące czytelnictwo. Jednym z nich będzie X POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PROZY STANISŁAWA LEMA organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną i Szkoły Salezjańskie.

Nieba od Lema

Nieba od Lema

W szranki konkursowe mogą stanąć wszyscy miłośnicy twórczości science fiction Stanisława Lema. Uczestnicy będą walczyć o zwycięstwo w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III , IV-VI i VII-VIII SP oraz uczniowie szkół średnich.
Miłośnicy literatury mają więc niebywałą okazję zaprezentować swoje talenty, popularyzować twórczość Lema, rozwijać kulturę czytelniczą, a nade wszystkim udowodnić, że czytanie może być wspaniałą przygodą duchową, bez której nie da się po prostu żyć – zachęca dyrektor Anna Popławska.
Już dziś organizatorzy zapraszają na eliminacje powiatowe, które odbędą się w dniach 15-16 listopada w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim. Szczegóły konkursu na stronie internetowej biblioteki minsk-maz@bpsiedlce.pl

Numer: 41/42 (1253/1254) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *