Stefania Kawecka urodziła się 2 września 1921 roku w zakołbielskich Lubicach, lecz od jakiegoś czasu mieszka z córką w Mińsku Mazowieckim, gdzie obchodziła swoje setne urodziny. Odwiedzili ją wójt Kołbieli Adam Budyta i kierownik USC Magdalena Mazek, którzy złożyli gratulacje i życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata.

Setna lubiczanka

Setna lubiczanka

Wręczyli bukiet okazałych kwiatów oraz okolicznościowy dyplom i album. Wójt podkreślał, że jest to okazja niecodzienna i doniosła.
Stefania Kawecka, córka Jana Ocypy i Katarzyny ze Zduńczyków, wraz z mężem wychowała dwoje dzieci, doczekała się 6 wnucząt, 7 prawnucząt i 1 praprawnuka. Mimo wieku, cieszy się dobrą kondycją, a humor dopisuje jej każdego dnia. Recepty na długowieczność nie podaje, ale ceni wzajemny szacunek i życzliwość dla ludzi. Wiele w życiu przeżyła i na własne oczy widziała zmiany zachodzące w naszym regionie na przestrzeni wieku. Z pewnością może być dumna myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków.

Numer: 41/42 (1253/1254) 2021   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *