Powiat mińskiDębe tenisistów

W wrześniu wystartowała kolejna już edycja powiatowego cyklu turniejów w tenisa stołowego o puchar starosty mińskiego. Jak zwykle ping-pongiści zebrali się w hali sportowej w Dębem Wielkim, gdzie do rozgrywek zapraszało Stowarzyszenie Sport 4 Kids wraz z dębskim GOSiR…

Stołowy powrót

Dębe tenisistów / Stołowy powrót

Pierwsza odsłona tegorocznego cyklu przyciągnęła ponad 60 uczestników, którzy rywalizowali aż w sześciu kategoriach. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe puchary, ponadto uczestnicy najmłodszych kategorii wiekowych zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.
Nad poprawnym przebiegiem turnieju czuwała Katarzyna Gańko – sędzia główny, radna powiatu mińskiego oraz trenerka w dębskiej sekcji tenisa stołowego. Koordynatorem rozgrywek był dyrektor GOSiR Rafał Wtulich.
Wśród najmłodszych zawodników triumfował Jakub Miechowiecki przed Szymonem Zalewskim i Wiktorią Czyżowską.
W kategorii chłopców ze szkół podstawowych z klas IV-VI na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Maciołek. Za nim znaleźli się Oskar Śluzek i Gabriel Żaczek. Najlepszą wśród dziewcząt okazała się Weronika Purgał, która wyprzedziła Otylię Mroczek i Natalię Luśnię.
Wśród młodzieżowców na czele stawki uplasował się Wiktor Śluzek, a za nim Artur Puławski i Kajetan Wojnar.
Katarzyna Purgał zdominowała kategorię open kobiet i pewnie zgarnęła puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Druga była Natalia Żórawska, a trzecia Agnieszka Zacharska.
Złoto w grupie open mężczyzn zdobył Artur Kasprzak, a kolejne lokaty należały do Janusza Konstantego i Bogdana Jurkowskiego.
Najmłodszą zawodniczką turnieju okazała się Jagoda Czyżowska, zaś najbardziej doświadczonym graczem sobotniego turnieju był został mińszczanin Zbigniew Odalski (rocznik 1961).
Uczestnicy z rąk organizatorów otrzymali pamiątkowe statuetki, a także zaproszenie na kolejny turniej, który zaplanowano na 16 października.

Numer: 39/40 (1251/1252) 2021   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *