Dębe WielkieCyganka piłkarska

Coroczny Otwarty Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży, który organizowany jest w Cygance, tym razem przyciągnął tuzin drużyn. Swoje reprezentacje wystawiły szkoły z gminy Dębe Wielkie, a także Kałuszyn. Młodzi piłkarze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych…

Boiskowa wymiana

Jako pierwsi na boisko wybiegli najmłodsi – dzieci z roczników 2012-2014. Po emocjonujących zmaganiach puchar za zajęcie pierwszego miejsca wysoko wznieśli uczniowie szkoły w Górkach. Srebro należało do kałuszynian, zaś brąz zgarnęli gracze jednej z reprezentacji dębskiej podstawówki. Organizatorzy nagrodzili też najmłodszego zawodnika – ośmioletniego Jakuba Szwaczkiewicza z SP Cyganka.
Wśród drużyn ze Szkół Podstawowych z klas IV-VI bezkonkurencyjna była ekipa z Dębego. Z kompletem punktów uplasowała się ona na szczycie tabeli. Drudzy ponownie byli gracze z Kałuszyna, zaś trzecią pozycję zajęli uczniowie z Górek. Pamiątkowe statuetki otrzymali też: Patryk Królikowski – najlepszy zawodnik (Dębe Wielkie) oraz Abramowski Bartosz – najlepszy bramkarz (Kałuszyn).  W samo południe na boisko wybiegli młodzieżowcy – roczniki 2007-2008. W tej grupie zeszłoroczny tytuł najlepszej ekipy obronili reprezentanci dębskiej placówki. Srebrne krążki zawisły na szyjach piłkarzy z Górek, zaś brązowe należały do gospodarzy – uczniów SP w Cygance. Tytuł najlepszego bramkarza wraz z statuetką otrzymał Adam Matejak (Dębe Wielkie).
Przy okazji zawodów piłkarskich zorganizowano też stanowisko ASG, przy którym zainteresowani mieli okazję sprawdzić swoje oko strzelając z repliki AK47. W tej konkurencji wyróżnienia otrzymali Igor Więsik i Bartosz Nowak.

Numer: 39/40 (1251/1252) 2021   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *