Powiat mińskiSzpital w promocji

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że o zdrowie dzieci dbają aż trzy oddziały mińskiego szpitala. Pierwszy jest zawsze ginekologiczno-położniczy, a zaraz po nim neonatologiczny, którym kieruje doktor Beata Niedojadło-Samson. Lekarze i pielęgniarki pracujące na oddziale obsługują również zdrowych i urodzonych w terminie noworodków...

Ulotka noworodka

Szpital w promocji / Ulotka noworodka

Na oddziale są przygotowane miejsca dla 15 matek z dziećmi i dodatkowo dwa stanowiska przeznaczone do intensywnej terapii wcześniaków. Zazwyczaj przebywa w nim od 10 do 12 matek, które po porodzie naturalnym standardowo są wypisywane po 48 godzinach, a po cięciu cesarskim po 72 godzinach.
Od początku roku przyjęto na oddział 460 noworodków, z których tylko 7 skierowano na specjalistyczną hospitalizację do innego szpitala.
Tak jest dzięki wyposażeniu oddziału w specjalistyczny sprzęt, umożliwiający wykonanie wszystkich badań na miejscu jak USG, nieinwazyjne badanie bilirubiny czy przeglądowe  echo serca. Zespół zapewnia także kompleksową opiekę noworodkom, u których występują np. problemy oddechowe po przyjściu na świat przez cesarskie cięcie. Dzieciom przebywającym na oddziale zapewniona jest również opieka radiologa i neurologopedy. Obecnym priorytetem oddziału jest powiększenie zespołu o lekarzy, pielęgniarki i położne oraz wykonanie remontu. A my czekamy na powrót z aparatem fotograficznym, by znowu publikować noworodki na naszych łamach.

Numer: 31/32 (1243/1244) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *