MazowszeFestiwal POLSKA OD KUCHNI na Mazowszu

Przez niemal całą sobotę 31 lipca br. w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu trwała Mazowiecka Edycja Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Był to kolejny etap rywalizacji pomiędzy zespołami gospodyń wiejskich z województwa mazowieckiego w drodze do finału w Warszawie. Rywalizacja 49 zakwalifikowanych KGW przebiegała intensywnie w ramach 5 konkursów tj. kulinarnego, artystycznego, opowiedz nam swoją historię oraz Miss Wdzięku do i powyżej 45 lat...

Święto kultury i tradycji

Oprócz licznych wyróżnień jury konkursowe oraz publiczność uhonorowało najlepsze Koła w każdym konkursie nagrodami pieniężnymi: 1000 zł za III miejsce, 2000 zł za II miejsce oraz 3000 zł za I miejsce. Wszystkie nagrodzone w Radomiu Koła będą reprezentować województwo mazowieckie w Finale na PGE Narodowym w Warszawie 25 września br., gdzie pula nagród tylko w jednym konkursie wyniesie 30.000 zł!

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to pierwsza w Polsce inicjatywa, która w sposób ogólnopolski aktywizuje i łączy środowisko Kół Gospodyń Wiejskich, których w Polsce jest zarejestrowanych ponad 9000. Każde Koło otrzymało bezpośrednie, pisemne zaproszenie do udziału w Festiwalu za pośrednictwem Poczty Polskiej – Partnera wydarzenia, aby mieć szansę na zgłoszenie w najbardziej wygodnej formie.
Festiwal wprowadza elementy rywalizacji pomiędzy poszczególnymi Kołami Gospodyń Wiejskich w ramach aktywności konkursowych, inspirując do kreacji atrakcyjnych form prezentacji oraz promocji ich miejscowości. Formuły konkursowe Festiwalu, w których uczestniczy Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie jako Parter wydarzenia, angażują nie tylko członków Kół Gospodyń Wiejskich, ale także całe społeczności lokalne, telewidzów, internautów oraz turystów, dzięki relacji telewizyjnej w TVP 2 „Pytanie Na Śniadanie”. Przekazy z Festiwalu uzupełnione ciekawostkami krajoznawczymi oraz ofertą Bonu Turystycznego stanowią zachętę do turystycznego odkrywania Polski nie tylko na weekend i nie tylko w wakacje, dzięki zaangażowaniu Polskiej Organizacji Turystycznej – Współorganizatora wydarzenia.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to 17 wydarzeń w całej Polsce, które stanowią możliwość spotkania, inspiracji i rywalizacji aktywnych środowisk wiejskich skupionych wokół Kół Gospodyń Wiejskich, ale i wyjątkowa okazja do promocji regionalnej. Dotyczy to zarówno promocji autentycznych smaków produktów regionalnych czy lokalnych artefaktów, ale także promocji turystycznej. Każda z Edycji Wojewódzkich Festiwalu realizowana jest w miejscu wyjątkowym ze względu na tradycję i kulturę regionu, by inspirować do podróży po Polsce i jej nieustannego odkrywania, jak np. Muzeum Wsi Radomskiej. Artykuł sponsorowany

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” realizowany jest dzięki wyjątkowej współpracy wszystkich instytucji publicznych, którym zależy na wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich. Szczególne wyrazy podziękowania należą się Wojewodom oraz tym Marszałkom Województw, którzy włączyli się osobiście oraz zaangażowali podległe urzędy oraz instytucje samorządowe do organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Festiwal otrzymał pomoc zarówno merytoryczną, ale także logistyczną. Nie bez znaczenia jest w tym miejscu także zaangażowanie władz miejskich i gminnych, które także podjęły się wspólnej organizacji przedsięwzięcia. W przypadku Festiwalu w Radomiu, szczególne podziękowania należą się za wsparcie organizacyjne Samorządowi Województwa Mazowieckiego.
Jednakże Lokalna Organizacja Turystyczna INTE-GRA, która od wielu lat realizuje z powodzeniem wydarzenia w skali ogólnopolskiej, nie byłaby w stanie wraz z Partnerami zorganizować Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” bez finansowego i promocyjnego wsparcia kluczowych marek w Polsce. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którymi są: Grupa LOTOS S.A., Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu S.A., Energa S.A. i Enea S.A. To dzięki nim Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” aktywizuje kulturę i tradycję obszarów wiejskich oraz zachęca do ich poznawania.

Numer: 31/32 (1243/1244) 2021Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *