Powiat mińskiDotacje na przejścia

Już na początku roku samorządy mogły składać wnioski na inwestycje drogowe. 26 lipca premier zatwierdził listy zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021. Wśród tych zadań znalazło się kilka z naszego powiatu, osiągając 80-procentowe dofinansowanie.

Piechurzy premiera

Dotacje na przejścia / Piechurzy premiera

Na co te pieniądze? Oczywiście na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych.
I tak powiat miński poprawi przejścia na ul. 3 Maja i Powstania Styczniowego za 150 tysięcy złotych w Halinowie oraz zrobi dwa bezpieczne przejścia za 255 tysięcy w poddobrzańskim Rudzienku.
Gmina Halinów otrzyma zaś 200 tysięcy na poprawę 4 przejść dla pieszych w Halinowie, Józefinie, Długiej Kościelnej na ul. Stołecznej, Spacerowej, Dąbrowskiego i Chojniak.
Natomiast Kałuszyn poprawi też 4 przejścia, ale za prawie 450 tysięcy na ul. Barlickiego i ul. Warszawskiej. Uzyskał także wsparcie niespełna 200 tysięcy na przejście dla pieszych w Kałuszynie na ul. Pocztowej.
No i Mińsk Mazowiecki cieszy się wreszcie wsparciem rządowym. Dotacje obejmują w sumie pięć przejść. Cztery z nich na ul. Kościuszki, Daszyńskiego i Pięknej otrzymały 204 tysiące wsparcia, a na ul. 1 PUL Warszawa – 55 200 zł.
Jak widać, na rondo, sygnalizację świetlną nie wszędzie wystarczy, więc będzie to tylko doświetlenie czy wyniesienie. Dobre i to, bo po zmianie przepisów niektórzy piesi bawią się w święte krowy.

Numer: 31/32 (1243/1244) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *