Powiat mińskiPolicja świąteczna

Tradycyjnie na dziedzińcu KPP w Mińsku uczczono 102. rocznicę powołania policji państwowej. Na oczach gości były awanse i nagrody, a także przemowy, gratulacje, podziękowania i życzenia satysfakcji i dumy z pełnionej służby. A była ona w pandemicznym roku szczególnie trudna…

Glansy awansu

Policja świąteczna / Glansy awansu

Na uroczystość przybyli zacni goście w cywilu i mundurowi, a wśród nich Anna Szpyruk – żona zmarłego tragicznie policjanta st. sierż. Marcina Szpyruka. Uczcili go minutą ciszy, bo ratując życie 12-letniej dziewczynki stracił swoje. Komendant Rogowski podkreślił więc, że policjantem jest się również podczas urlopu. Podziękował przy okazji za współpracę z samorządami oraz wszelkiego rodzaju wsparcia finansowe. Odniósł się do budowy nowej siedziby komendy, ale bez konkretów i terminów.
Wśród awansowanych w stopniach policjantów najliczniejszą grupą było 34 aspirantów, którzy od 24 lipca mogą przedstawiać się wyższym stopniem służbowym. W korpusie podoficerów awansowało 13 policjantów, a dwóch w wśród szeregowych. Nadkomisarzem policji został Mariusz Urlich, a komisarzem Paweł Kubuj.
Apel był także okazją do wręczenia nagród za szczególne osiągnięcia w służbie i budowanie pozytywnego wizerunku policji. Tutaj liczby szły w dziesiątki, a nawet setki osób.

Prace policjantów doceniły też samorządy. Władze powiatu mińskiego przekazały na nagrody 7 tys. zł., Mińska i Dębego po 5 tysięcy, Halinowa 4 tysiące, po 3 tysiące sprezentowały Cegłów, Latowicz, Mrozy i Kałuszyn, po 2 tysiące mińska gmina, Dobre i Jakubów, a tylko 1,5 tysiąca dała Siennica. W sumie nagrodami motywacyjnymi wyróżnionych zostało 64 policjantów.
W imieniu awansowanych i odznaczonych policjantów dziękowała starsza posterunkowa Aneta Zgódka.
Dopełnieniem obchodów była niedzielna msza 11 lipca sprawowana przez kapelana ks. Jerzego Daneckiego w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej, na którą przybyli mińscy policjanci i pracownicy cywilny wraz z rodzinami.

Numer: 29/30 (1241/1242) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *