Trwa akcja promocyjna szpitalnych lekarzy i personelu oddziałów, którymi kierują. Jednym z najdłuższym stażem ordynatorów jest Marek Florczak, który oddziałem ginekologiczno-położniczym zajął się w 2005 roku. Obecnie ma w nim 11 specjalistów, 4 rezydentów oraz 34 położnych, w tym 9 specjalistek i 7 w trakcie specjalizacji.

Wzorowy porodowy

Wzorowy porodowy

Położne zajmują się kobietą na każdym etapie jej życia – w ciąży, w trakcie porodu i połogu, ale po poronieniu czy kobiet w okresie menopauzy. Są także instrumentariuszkami i asystują przy zabiegach i operacjach ginekologicznych. Zapewniają swobodę rodzenia, poszanowanie intymności i praw pacjentek, obecność wybranej bliskiej osoby na sali porodowej, wsparcie psychologiczne na każdym etapie, edukację i poradnictwo związane z macierzyństwem. Blok porodowy obejmuje 3 sale do porodów jednoosobowych o odmiennej tematyce: błękitny ocean, wiśniowy sad i leśny zakątek. Każda z nich jest wyposażona w nowoczesne łóżka porodowe, worki Sako, piłki czy wannę do immersji wodnej, w celu zmniejszenia bólu porodowego. W bloku porodowym znajduje się również sala operacyjna przeznaczona tylko do cięć cesarskich oraz sala do obserwacji pacjentek po porodach powikłanych, z możliwością ciągłego monitorowania elektronicznego przez położne.
Tak więc oddział jest w pełni zabezpieczony kadrowo, sprzętowo oraz farmakologicznie. Jeszcze tylko planowany na 2021 rok remont odcinka ginekologicznego i będzie nie tylko fachowo, ale i świeżo.

Numer: 29/30 (1241/1242) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *