Tragedia w Kałuszynie

I jak tu nie wierzyć w feralną trzynastkę... Właśnie dwie godziny po północy we wtorek 13 lipca 2021 roku w tragicznym wypadku samochodowym zginął ks. prałat Władysław Szymański – proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie i miński dziekan. Miał tylko  68 lat, ale ostatnio ciężko chorował...

Zgon pod prąd

Tragedia w Kałuszynie / Zgon pod prąd

Ksiądz prałat Władysław Szymański urodził się 24 kwietnia 1953 roku w Młodzieszynie w Diecezji Łowickiej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego 4 czerwca 1978 roku. Jako wikariusz pracował w kilku parafiach, w tym  w Wysokienicach, Przybyszewie, Dąbrówce, Sochaczewie, Rawie Mazowieckiej, Podkowie Leśnej, Łowiczu i Wołominie

Z końcem czerwca 1994 roku odebrał z rąk bp. Kazimierza Romaniuka nominację na proboszcza Parafii MB Różańcowej w Wielgolesie, skąd po roku posługi został posłany do Parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie, gdzie był proboszczem 26 lat.

W strukturach Diecezji Warszawsko-Praskiej był najpierw wicedziekanem (1999-2009) a od 2013 roku dziekanem Dekanatu Mińsk Mazowiecki – Narodzenia NMP. Pełnił także funkcję diecezjalnego duszpasterza rolników.

Proboszcz Szymański nie umarł w czasie snu, a w całkiem niespodziewany i tragiczny sposób. We wtorkowy poranek do drzwi plebanii zastukała policja, informując o śmierci proboszcza. Dopiero po kilku godzinach okazało się, że po północy jechał autostradą A-2 w kierunku Poznania.

Jak podaje policja  kierujący pojazdem marki Volkswagen, 68 letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn jechał pod prąd i na wysokości Grodziska Mazowieckiego zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym pojazdem marki Volvo, którym podróżowała rodzina z trojgiem dzieci. Sprawca zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

Kałuszyńscy parafianie są w szoku, bo ksiądz Władysław cieszył się wśród nich uznaniem. Tak niedawno, bo 27 czerwca otrzymał od nich wiele życzeń z okazji imienin.

Ludzie pytają, jaki był cel podróżowania proboszcza nocą schorowanego księdza, dokąd jechał i dlaczego pod prąd... No i czy komuś o tej tragicznej w skutkach eskapadzie powiedział..

Już wiadomo, kiedy i gdzie dojdzie do pogrzebu księdza Władysława Szymańskiego. Uroczystości pogrzebowe Ś+P prałata Władysława Szymańskiego będą odbywały się w Parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie.
I tak w piątek, 23 lipca godz. 19.00 Msza święta żałobna dla Dekanatu Mińsk Mazowiecki, a w sobotę, 24 lipca o 10.00 msza pogrzebowa dla parafian.

Kałuszyński proboszcz nie będzie pochowany w Kałuszynie, a na cmentarzu parafialnym w Brochowie koło Sochaczewa... (jaz)

 

 Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *