To prawie szok, gdy zazwyczaj oszczędny w informowaniu mediów miński szpital promuje swoich lekarzy. Ostatnio dość wylewnie chwali się nowym ordynatorem interny. Został nim pracujący wcześniej w Płońsku dr Piotr Gryglas – specjalista z zakresu chorób wewnętrznych i kardiologii, a do tego wykładowca oraz ekspert ds. medycznych i zdrowia, współpracujący z telewizją oraz prasą.

Klasa Gryglasa

Klasa Gryglasa

Priorytetem dr. Gryglasa jest przede wszystkim lepsze funkcjonowanie oddziału, gdzie obecnie kadra lekarska składa się z 7 specjalistów oraz 6 rezydentów. Dysponują oni salą przygotowaną do leczenia stanów nagłych i ciężkich oraz pracownią kardiologii zachowawczej, gdzie wykonywane są próby wysiłkowe, badania holterowskie czy echokardiograficzne.
W rejonie nie ma żadnego szpitala geriatrycznego i to właśnie oddział chorób wewnętrznych SPZOZ w Mińsku wypełnia tę lukę, dbając o zdrowie leczonych tu masowo seniorów.
Ba, doktor Gryglas dostrzega potrzebę edukacji, dlatego razem ze swoim zespołem chciałby prowadzić działania dydaktyczne w środowisku mieszkańców. Tak więc może wreszcie mamy lekarza, który nie będzie stronił od naszej kamery…

Numer: 27/28 (1239/1240) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *