W niedzielę 13 czerwca minęło 98 lat od przekazania Józefowi Piłsudskiemu Dworku Milusin w Sulejówku. Wznieśli go jego żołnierze jako dar umiłowanemu Naczelnemu Wodzowi. W tym właśnie dniu mieszkańcy Sulejówka obchodzą święto miasta.

Skale wokalu

Skale wokalu

W tym roku na dziedzińcu muzeum Marszałka, gdzie po licznych mowach gości wręczono tytuły honorowe zasłużonych dla Miasta Sulejówek nadane przez radnych w 2020 i 2021 roku. Otrzymali je Tadeusz Małkiewicz, Tadeusz Szuba, Piotr Wankiewicz, Marzena Beno-Ziółkowska, Dariusz Grzesiuk, Krzysztof J. Jaraczewski i Teresa Kośnik oraz pośmiertnie Winicjusz Chróst i Andrzej Chachulski. Uroczystość poprowadził Tomasz Szuran,  konferansjer koncertów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz ceremoniarz uroczystości z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej.
On też zapowiedział koncert tuzina tenorów i divy, czyli Agaty Savy. Zaśpiewali oni najsłynniejsze i najpiękniejsze przeboje operowe, musicalowe oraz aranżacje utworów współczesnych, rockowych i pop kultury. Koncert był pokazem potęgi wokalu i energii na scenie, która udzieliła się publiczności.
Wydarzeniem towarzyszącym oficjalnym obchodom święta Sulejówka był piknik kryptologiczny z gen. bryg. Janem Kowalewskim – polskim asem radiowywiadu.

Numer: 25/26 (1237/1238) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *