Dębe WielkieDębe Wielkie tenisistów

Dębska hala sportowa po raz kolejny przyjęła miłośników tenisa stołowego. Blisko 60 zawodników zdecydowało się powalczyć o puchar wójta gminy Dębe Wielkie w Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Zawody zorganizowane zostały przez stowarzyszenie Sport4Kids przy współpracy z dębskim GOSiR…

Piłeczka po pandemii

Dębe Wielkie tenisistów / Piłeczka po pandemii

Tenisowe zawody były pierwszą imprezą sportową po pandemicznej przerwie. Koordynował je dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich, a rolę sędziego głównego pełniła radna powiatowa Katarzyna Gańko.

Rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach. Mecze rozgrywane były równolegle na 11 stołach. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii nagradzani byli pamiątkowymi pucharami. Najmłodsi uczestnicy tenisowych zmagań z rąk organizatorów odebrali medale za udział w turnieju.

Wśród najmłodszych uczestników, dzieci poniżej 10 roku życia, zwyciężyła Andżelika Kaim przed Kamilą Kaim i Jakubem Szwaczkiewiczem.

W kategorii uczniów klas IV-VI najlepszą spośród dziewcząt była Weronika Purgał, a wśród chłopców Kajetan Wojnar. Drugie lokaty zajęli Oliwia Sadowska i Oskar Śluzek, a trzecie miejsce zdobył Artur Puławski.

Najlepszym młodzieżowcem w grupie chłopców z klas VII-VIII okazał się Maciej Michalik. Za nim byli Dawid Netreba i Wiktor Śluzek.

W otwartej rywalizacji kobiet zwycięstwo wywalczyła Katarzyna Purgał, pokonując Natalię Żórawską i Agatę Kwiatkowską.

Po emocjonującym finale rakietą numer jeden sobotniego turnieju w gronie mężczyzn został Bogdan Jurkowski. Na podium znaleźli się też Przemysław Świątek i Marek Pałdyna.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali też indywidualne wyróżnienia. Pamiątkowe statuetki trafiły do Jagody Czyżowskiej – najmłodszej uczestniczki turnieju (rocznik 2015) i Mariusza Maciołka – najbardziej doświadczonego gracza (rocznik 1974).

Trofea szczęśliwcom wręczali wicestarosta Witold Kikolski, wójt Krzysztof Kalinowski, radna Katarzyna Gańko oraz dyrektor GOSiR Rafał Wtulich. Nagrody zostały dofinansowane ze środków powiatu mińskiego oraz z budżetu Studium Języków Obcych.

Numer: 25/26 (1237/1238) 2021   Autor: (łk)