Mińsk MazowieckiMińsk walecznych

Nowa Ruda na Dolnym Śląsku była celem majowego wyjazdu trzynaściorga zawodników Mińskiego Klubu Sportowego Taekwon-Do pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN oraz Mateusza Radomskiego II DAN. Starty mińskich sportowców jak zwykle zakończyły się wieloma sukcesami…

Rudzka trzynastka

Mińsk walecznych / Rudzka trzynastka

Zawody, czyli XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w taekwon-do ITF rozegrano w ostatni weekend maja. Impreza zgromadziła na starcie 382 zawodników z 48 klubów z całej Polski zrzeszonych w PZTKD. Miński klub, obok zawodników, miał też swoich reprezentantów wśród sędziów – Karola Łuniewskiego i Piotra Kuźmicza. Mińszczanie spisali się znakomicie, zdobywając w sumie 11 medali – 3 złote, 2 srebrne i 6 brązowych.

Tytuły mistrzyń Polski zdobyły: Helena Kędziora 1 KUP w konkurencji układów formalnych kobiet stopni 1 KUP – II DAN, Karolina Łuniewska I DAN w walkach kobiet w kategorii do 50 kg oraz Natalia Kuć 3 KUP w konkurencji układów formalnych kobiet stopni 6-2 KUP.

Wicemistrzyniami zostały: Karolina Łuniewska I DAN w konkurencji układów formalnych kobiet stopni 1 KUP – II DAN oraz Wiktoria Owczarska 2 KUP w konkurencji układów formalnych kobiet stopni 6-2 KUP.

Brązowe medale zdobyli: Patryk Matejak 2 KUP i Maciej Połaski 5 KUP w konkurencji układów formalnych mężczyzn stopni 6-2 KUP, Julia Michalik 3 KUP w konkurencji układów formalnych kobiet stopni 6-2 KUP, Michał Branicki 3 KUP w walkach mężczyzn w kategorii do 58 kg, Maciej Pieńkowski 3 KUP w walkach mężczyzn w kategorii do 70 kg oraz Wiktoria Owczarska 2 KUP w walkach kobiet w kategorii do 46 kg.

Ponadto miński klub reprezentowali na zawodach, zdobywając punkty do klasyfikacji mistrzostw: Karol Misterkiewicz 2 KUP, Piotr Zabiegliński 2 KUP, Wiktoria Szczepańska 4 KUP i Oliwia Więckowska 6 KUP.

Trzeba też dodać, że Miński Klub Sportowy Taekwon-Do zajął I miejsce w klasyfikacji medalowej i punktowej mistrzostw. 

Numer: 23/24 (1235/1236) 2021   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *