Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

W krótkim odstępie czasu policjantom z powiatu mińskiego udało się odzyskać dwa skradzione rowery.

Do pierwszej kradzieży doszło w pobliżu jednego z mińskich marketów. Kiedy właściciel górskiego roweru wyszedł ze sklepu, zauważył, że jego pojazd zniknął. 

Jednoślady odzyskane

Niebezpieczne rewiry / Jednoślady odzyskane

Poinformowani o zdarzeniu policjanci przeanalizowali zapisy monitoringu oraz ustalili prawdopodobną trasę przejazdu złodzieja, co doprowadziło ich do jednego z pustostanów przy ul. Siennickiej. Mundurowi zatrzymali tam 35-letniego mężczyznę, a skradziony jednoślad zwrócili właścicielowi.

Drugie zdarzenie miało miejsce na terenie Stanisławowa. Miejscowych policjantów o przestępstwie powiadomiła jedna z mieszkanek tej miejscowości. Policjanci już po kilku godzinach wpadli na trop 31-letniego stanisławowianina. Zatrzymali go w rejonie własnego domu, gdy przemieszczał się na skradzionym rowerze. Mężczyzna usłyszał zarzut karny, do którego przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

Funkcjonariusze apelują o stosowanie zabezpieczeń utrudniających dokonanie kradzieży roweru. Pozostawiony przy sklepie lub w innym podobnym miejscu jednoślad może stać się łatwym łupem dla sprawcy.

Numer: 23/24 (1235/1236) 2021   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *