Stanisław Zwierz urodził się w Borówku, a obecnie mieszka u swego syna w Siennicy. Stąd właśnie obecność podczas jego setnych urodzin władz dwóch gmin i podwójne życzenia zdrowia w drugiej setce życia. Przydadzą się, by mógł nadal cieszyć się z 15 wnuków i tyluż prawnuków od córki i pięciu synów.

Stulatek dwóch gmin

Stulatek dwóch gmin

Oprócz życzeń jubilat otrzymał z KRUSu 4512,41 zł brutto tzw. comiesięcznego świadczenia honorowego. Należy się wszystkim stulatkom za to, że – jak mówił wójt Świątek-Górski – należą do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które było świadkiem wielu trudnych, a zarazem doniosłych wydarzeń. Nie brakowało im patriotyzmu i aktywności społecznej na rzecz miejscowego środowiska. Pan Stanisław był na przykład sołtysem wsi Borówek…
A recepta na długie życie jest prosta. Jeden z synów stulatka napisał wiersz o wsi Borówek, gdzie… żyje się zgodnie z prawami natury, bo… tu panuje spokój słońce jaśniej świeci / ludzie się kochają i się bawią dzieci. / Tylko woda w Świdrze pluszcze się i wije / a kto tutaj mieszka, długo sobie żyje.

Numer: 21/22 (1233/1234) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *