Na Mazowszu działa blisko dwa tysiące, a w powiecie mińskim prawie setka jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Ich gotowość do niesienia pomocy to nie tylko sprawność strażaków, ale też wyposażenie w specjalistyczny sprzęt.

Druhom na pożytek

Druhom na pożytek

Sami nie dadzą rady, więc czekają na hojność władz samorządowych. Także tych wojewódzkich, które w tym roku w sprzęt i samochody ratowniczo-gaśnicze wyposażają 337 jednostek OSP z Mazowsza, w tym do 16 z powiatu mińskiego. Wartość wsparcia jest różna i wynosi od czterech do 80 tysięcy złotych. Właśnie tę górną kwotę otrzymała jednostka OSP z Latowicza na samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą.
Po około 20 tysięcy na sprzęt specjalistyczny i komplety odzieży ochrony indywidualnej dostały OSP Dobre, Ładzyń, Górki, Stojadła, Stanisławów i Jędrzejnik, a Sulejówek, Wiśniew, Mała Wieś i Mińsk Mazowiecki od 10 do 16 tysięcy. Najmniej, czyli poniżej 10 tysięcy złotych pójdzie do OSP Kałuszyn, Mrozy, Jędrzejów, Mienia i Cisie.
To nie wszystko, bo także strażacy z OSP Dobre i Zamienie otrzymali promesy na zakup fabrycznie nowych maszyn ratowniczo-gaśniczych. Tym razem nie z puli marszałkowskiej, a tylko PSP.
Tak więc, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, to w tym roku druhowie z Zamienia i Dobrego będą cieszyć się średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym, zaś do Latowicza trafi pojazd lekki.

Numer: 21/22 (1233/1234) 2021   Autor: (jaz,łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *