Od niemal dwóch tygodni w mińskim kościele NNMP można oglądać stojące w głównej nawie stacje Drogi Krzyżowej. Są to gotowe projekty wykonane na ogłoszony przez zarząd stowarzyszenia Droga Krzyżowa konkurs ofert i wybrane przez komisję konkursową do dalszych ocen.

Nowa krzyżowa

Nowa krzyżowa

W piątek, 21 maja z udziałem proboszcza Jerzego Mackiewicza zorganizowano spotkanie stowarzyszenia pod przewodnictwem prezesa Mariana Makowskiego. Wtedy też spośród dwóch projektów do realizacji wybrano dzieło z pracowni snycerskiej Andrzeja Burkota. Projekt ten wskazał do akceptacji proboszcz Mackiewicz, podkreślając jego walory artystyczne. Weronika ociera twarz Jezusowi stała się tym samym pierwszą stacją nowej-starej drogi krzyżowej w mińskim kościele.
Projekt ten został już zakupiony i przekazany proboszczowi do zawieszenia w kościele. Fundatorem i darczyńcą na rzecz kościoła jest prezes stowarzyszenia Droga Krzyżowa Marian Makowski (na zdjęciu), były przewodniczący Rady Miasta, znany w naszym mieście rzemieślnik i działacz społeczny.

Numer: 21/22 (1233/1234) 2021   Autor: (łk)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *