Mińsk MazowieckiMińska rocznica

Bez jubileuszowego koncertu minęła srebrna rocznica Kapeli Małego Stasia. Wszystko przez wirusową zarazę, jak zresztą i 25-lecie naszych mediów. A trzeba pamiętać, że mińscy folkowi muzykanci mieli pierwszą próbę 25 listopada 1995 roku i właśnie ten dzień jest uznawany za datę powstania kapeli...

Kapela po srebrze

Wkrótce mieli pierwszy koncert, podczas którego zabrzmiały dźwięki nie tylko walczyka o Mińsku, ale też wielu innych melodii…
Nie zawsze kapeli świeciło słońce, długo nie miała żadnego finansowego sponsora, co zawsze podkreślał jej twórca i szef do dzisiaj – Stanisław Woźnica.
– Nie możemy spotkać się na koncercie, ale z okazji jubileuszu przygotowaliśmy garść kapelowych wspomnień. Archiwalne fotografie, nagrania… przez kolejne dni, będziemy dzielić się nimi z Wami – napisali na swojej witrynie w mediach społecznościowych.
Wywiązują się z obietnicy, jak tylko mogą, prezentując albo stare zdjęcia, albo też nagrania filmowe. Szczególny jest reportaż WOT-u z grudnia 1997 roku, kiedy w tle muzyki kapeli pojawiają się fragmenty miasta, a szczególnie jego polne ulice z dostawczakiem, który wytrawnie omija wyboje i kałuże.
Jest nadzieja, że podczas imprez z okazji 600-lecia miasta kapela Woźnicy zagra i to jubileuszowo…

Numer: 19/20 (1231/1232) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *