Mińsk MazowieckiMiasto uliczne

Truba, czyli drogowa cieśń łącząca ulicę Sosnkowskiego z Chróścielewskiego denerwuje wielu mieszkańców. Mimo wybudowania ciągu pieszo-rowerowego wciąż nie ma należytego przejazdu...

Wieści z cieśni

I na razie nie będzie miała, bo władze miasta i powiatu nie mają kasy na jego rozszerzenie, czyli wybudowanie drugiego pasa ruchu.
Nowy impuls do rozwoju terenów Kędzieraku przynosi wsparcie z budżetu Mazowsza, dzięki któremu miasto uzyska dofinansowanie w kwocie 4 mln zł na budowę drogi łączącej ul. Chróścielewskiego z Kołbielską, czyli starą DK-50.
Stąd decyzja radnych z sesji 19 kwietna o zwiększeniu planu wydatków budżetowych o kwotę 70.000 zł na opracowanie dokumentacji projektowej oraz o kwotę 500 tysięcy zł na rozpoczęcie budowy już w 2021 roku.
Co to oznacza w praktyce? Tylko próbę wstępnego wyprowadzenia ruchu z ul. Sosnkowskiego. Jak twierdził podczas sesji radny Tomasz Płochocki, bez rozbudowy tunelu i stworzenia południowej obwodnicy miasta Zatorze już wkrótce się zatka. Łącznik stanie się nadzieją na docelowe rozwiązanie, czyli południową obwodnicę miasta. Tylko dlaczego nowy łącznik zaczyna się za tunelem? Na takie pytanie trudno szukać poważnej odpowiedzi.

Numer: 17/18 (1229/1230) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *