Powiat mińskiZ kroniki policji

Ludzie nie wytrzymują już trudów życia, kontroli i… używek. Do końca nie wiadomo, czy to efekty przedłużającej się pandemii, czy tylko osobniczego stresu. Pewne zaś jest, że zachowanie ludzi znacznie odbiega od norm społecznych, a czasami bywa niebezpieczne dla otoczenia lub ich samych…

Urazy zarazy

Z kroniki policji / Urazy zarazy

Płatne parkingi w Mińsku wkurzyły już niejednego kierowcę, ale dyskusja z miejskimi poborcami kończyła się zazwyczaj na pyskówce. Tym razem było inaczej… Otóż mińscy policjanci zostali powiadomieni przez kontrolera strefy płatnego parkowania, że właściciel skody, za zwrócenie mu uwagi o nieopłaconym miejscu parkingowym, uderzył go pięścią w twarz i tułów, odepchnął i zagroził pozbawieniem życia w przypadku powiadomienia o sprawie. Minęły dwa dni zanim mundurowi znaleźli 37-latka z mińskiej gminy, który przyznał, że doszło między nim a kontrolerem do sprzeczki. Jednak na zarzut uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych odmówił składania wyjaśnień, ale i tak sprawa trafi do sądu. Za ten czyn może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Jeden bije, drugi pije. Właśnie przez nadużywanie alkoholu 51-latek z gminy Dębe Wielkie chciał się rzucić na autostradę A2 z wiaduktu. Zauważyli go stojącego poza barierką funkcjonariusze z zespołu patrolowego komisariatu w Halinowie. Jego zachowania wskazywało, że chce skoczyć na drogę. Policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz, chwycili mężczyznę za ubranie i ściągnęli w bezpieczne miejsce. Niedoszły samobójca był po alkoholu i oświadczył, że ma dość życia, bo przytłoczyło go życie. Skokiem z szosę chciał zakończyć swoje problemy z alkoholem.
Zdesperowany 51-latek trafił do szpitala, a opanowanie i zdecydowana reakcja policjantów uratowały zdrowie, a może i życie tego mężczyzny.

Numer: 17/18 (1229/1230) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *