JakubówJakubów planowany

Radni gminy Jakubów już jakiś czas temu przyjęli plan budowy boiska wielofunkcyjnego w Mistowie. Po czasie doszli jednak do wniosku, że taki obiekt, owszem, powinien powstać, ale w Jakubowie, czyli w centrum gminy. Na ten cel można pozyskać środki zewnętrzne, lecz najpierw trzeba będzie znaleźć odpowiednią działkę…

Boisko nie klepisko

W Mistowie boisko miało powstać przy szkole. Gmina ma tam bowiem dużą działkę z przeznaczeniem na cele oświatowe, którą chciano podzielić na dwie części. Na jednej miała powstać wspomniana inwestycja, a drugą obiecano stowarzyszeniu Możesz Więcej, które zajmuje się opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi.
W Jakubowie samorząd nie ma jednak odpowiedniego placu, więc trzeba podjąć starania, żeby go pozyskać. Jak mówiła wójt Hanna Wocial, przeprowadzono wcześniej dwie rozmowy, lecz w jednym przypadku nie było odzewu, a w drugim cena zaproponowana przez właściciela była mocno wygórowana. Teraz negocjacjami zajmie się grupa kilku radnych, na co dała sobie na razie 3 miesiące, a zacznie od gruntów położonych na południe i wschód od jakubowskiej szkoły.

Wójt wyjaśniała, że działka powinna mieć przynajmniej hektar i leżeć w dogodnym miejscu, czyli możliwie blisko szkoły. Nie powinna też zawierać gleby wysokiej klasy. Kiedy uda się pozyskać odpowiedni teren, wtedy będzie można podjąć dalsze kroki związane z planowaniem inwestycji.
Dla Jakubowa budowa nowego boiska będzie szansą na powstanie zespołu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. Na razie jakubowska gmina jest jedyną w powiecie mińskim, która nie ma żadnej drużyny w seniorskich rozgrywkach piłkarskich.

Numer: 17/18 (1229/1230) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *