SulejówekNiebezpieczne rewiry

Policjanci z Sulejówka zatrzymali 25-letniego obywatela Gruzji, który jest podejrzany o przywłaszczenie telefonu komórkowego. Wszystko zaczęło się od powiadomienia z końca marca, w którym poszkodowany informował, że kierowca firmy przewozowej przywłaszczył sobie telefon warty 1,5 tys. zł.

Złodziej z taryfy

KPP - Kronika policyjna

Jak wynikało z zawiadomienia, pokrzywdzony zamówił nocny kurs z Marek do Warszawy. Następnego dnia mężczyzna zorientował się, że nie ma telefonu. Kiedy zalogował się na pocztę mailową, otrzymał wiadomość zawierającą zdjęcia z wizerunkiem osoby korzystającej z jego telefonu, która błędnie wprowadzała kod PIN.

W wyniku analizy zebranych informacji i własnych ustaleń mundurowi wytypowali obywatela Gruzji zamieszkałego w Warszawie. Kiedy kilka dni temu zapukali do jego drzwi. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów, jednak po chwili potwierdził przypuszczenia śledczych. Usłyszał on zarzut przywłaszczenia mienia, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zabezpieczyli 2,4 tys. zł. Śledczy prowadzą dalsze działania w celu odzyskania utraconego mienia.

Numer: 17/18 (1229/1230) 2021   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *