Pierwszaki z Jakubowa

Były obietnice, zapewnienia o gotowości do nauki, uroczyste ślubowanie i prezenty. W taki sposób do grona uczniów szkoły podstawowej w Zespole Szkół im. Orła Białego Jakubowie dołączyło 35 maluchów, które rozpoczęły naukę w klasie pierwszej. Swój pierwszy test na dobrego ucznia zdały z wyróżnieniem

Przyszły po wiedzę

Przyszły po wiedzę

Czwartek 11 października to dla pierwszaków z jakubowskiej podstawówki data na pewno niezapomniana. Tego dnia właśnie zdać miały pierwszy poważny test w swoim życiu – musiały udowodnić, że gotowe są do nauki w szkole. Odświętnie ubrane czekały więc na gości, witając każdego już w korytarzu przed salą gimnastyczną.
Uroczystość maluchy rozpoczęły od odśpiewania hymnu państwowego, by chwilę później śpiewająco zapewnić, że są jedną, wielką rodziną. Przyrzekały też, że przyszły do szkoły zdobywać wiedzę i wesoło spędzać czas. Liczą, że za kilka lat opuszczą progi podstawówki bogatsi o nowe doświadczenia i zdolności.

Aby ułatwić pierwszakom ten start, specjalni goście obdarowali je wyjątkowymi prezentami. Od pszczółki maluchy otrzymały dar pracowitości, sowa obdarzyła ich mądrością, lew – śmiałością i odwagą, a konik polny i pies podarowały im chęć do zabawy i zdolność nawiązywania przyjaźni. Tak przygotowane złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, a później przyklęknęły pod ciężarem wielkiego, szkolnego ołówka, którym dyrektor Maria Pruszyńska pasowała ich na uczniów. 

Całości dopełniły kolejne prezenty. Świeżo upieczonym pierwszakom Rada Rodziców wręczyła ulubione bajki, a starsi koledzy obdarowali ich drobnymi upominkami. Nie zabrakło również słodyczy i ciast, które przygotowały mamy. Tatusiowie mieli natomiast inny prezent – specjalnie dla Ia wyremontowali salę lekcyjną, by maluchy mogły rozpocząć naukę w odnowionej klasie.

W ten sposób grono szkolne jakubowskiej podstawówki powiększyło się o 35 uczniów. Wśród nich znalazło się sześć 6-latków. Pierwszakami opiekują się panie Hanna Stanisławek (Ia) i Marzanna Lipińska (Ib), i to one przygotowały maluchy do najważniejszej uroczystości w ich szkolnym życiu. Z pewnością o niej nie zapomną, a przypominać będą zdjęcia, które zamówić można w naszej redakcji i filmowy reportaż, który pojawi się w TV Co słychać? na stronie www.co-slychac.pl.

Numer: 2012 42   Autor: Justyna KowalczykKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *