Co warto wiedzieć przed zakupem materaca...

Szukacie materaca do spania? Stworzyliśmy krótki poradnik zakupowy, który pomoże wam wybrać odpowiedni, dopasowany materac, skrojony na miarę waszych potrzeb komfortowego snu i regeneracyjnego odpoczynku...

Odkrywamy materace

Co warto wiedzieć przed zakupem materaca... / Odkrywamy materace

Poznajcie rodzaje materacy

Na rynku materacy znajdziecie wiele rodzajów wypełnień, przed zakupem materaca warto się z nimi zapoznać, aby wybrać ten odpowiedni właśnie dla siebie. Materace piankowe są lekkie i miękkie, zapewniają doskonałe ukojenie dla naszych, zmęczonych mięśni oraz stawów. Kładąc się na materacu piankowym mamy poczucie, że materac dopasowuje się do naszego ciała i jednocześnie daje nam niebywały komfortowy odpoczynek.

Materace sprężynowe natomiast są często nazywane kieszeniowym. Wynika to z budowy materaców sprężynowych. Małe, drobne sprężynki są sprytnie skryte w delikatnych, flizelinowych kieszonkach, które zmniejszają ich styczność i sprawiają, że odpoczynek na materacu sprężynowym jest elastyczny i komfortowy. Możemy również wybrać materace lateksowe, których największą jest to, że są antybakteryjne i chronią nas przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów. Więcej rodzajów znajdziecie na  zdrowykregoslup.pl.

Materace - wybierzcie odpowiedni rozmiar

Kupując nowy materac powinniśmy także zwrócić uwagę na rozmiar materaca. Zakłada się, że materac dla dwóch osób powinien mieć minimalną szerokość 140 cm. Wiele jednak zależy głównie od naszej budowy anatomicznej ciała - waga i wzrost mają ogromny wpływ na dobór odpowiedniego rozmiaru. Osoby o lekkiej, szczupłej budowie ciała mogą bez problemu wybrać taki rozmiar materaca, jednocześnie zaoszczędzając przestrzeń w swojej sypialni. 

Dobry materac - twardość ma znaczenie

W trakcie wyboru nowego materaca, znaczenie ma także twardość materaca. Pamiętajmy, że zarówno miękki, jak i twardy materac mogą przynieść naszemu kręgosłupowi więcej szkody niż pożytku, jeśli są nieodpowiednio dopasowane. Dopasowanie twardości materaca to jednak kwestia bardzo subiektywna i, jeśli nie możemy dojść do porozumienia z partnerem w kwestii wyboru materaca, możemy także zastosować metodę dwóch materacy o różnej twardości na osobnych stelażach, ale zamknięte w jednym, uniwersalnym i chroniącym pokrowcu. Doskonałe materace w sklepie internetowym Materaceplock.pl są dostępne 24/7.

Dopasowany materac - zadbajcie o jego higienę

Pokrowiec na materac to bardzo modny i jednocześnie niezwykle ważny dodatek do naszego materaca i łóżka. Pokrowce na materace dostępne w sklepie Hilding nie tylko wyglądają świetnie, ale także są stworzone z doskonałych materiałów najwyższej jakości. To doskonały wybór dla osób, które chcą zachować jak najdłużej świeżość i żywotność materaca. Warto, również regularnie czyścić i dezynfekować materac, by uchronić się od szkodliwego działania roztocza. 

Materace

Materac do spania a stelaż - na co zwrócić uwagę?

Dobierając materac do naszego łóżka, nie zapomnijmy także o stelażu elastycznym. Ich najważniejszym zadaniem jest solidne podtrzymanie całego materaca i naszego ciała w trakcie odpoczynku, Jednocześnie zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Dzięki temu, unikniemy zawilgocenia materaca, a nasz sen będzie zdrowy i regenerujący. Stelaże marki Hilding są zbudowane ze sprężystych listew i umieszczone w elastycznych uchwytach. Umożliwiają także manualną regulację nachylenia podgłówka oraz podnóżka. Już dziś szukaj dopasowane materace w sklepie internetowym Materacedabrowagornicza.pl!

Data: 03.04.2021Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *