Powiat mińskiGminy inwestycyjne

Szykuje się, a właściwie już się wylała trzecia akcja dotacyjna. Premier Morawiecki ma szeroki gest i sypie milionami na inwestycje samorządowe. Tym razem gminy powiatu mińskiego dostaną tylko 15 milionów, ale znowu tylko niektóre, a ponad połowę sumy ma Halinów i Sulejówek...

Wsparcie na żarcie

Gminy inwestycyjne / Wsparcie na żarcie

Po sumach widać wyraźnie, że to sporo węższy strumień wsparcia rządowego funduszu inwestycji lokalnych. Właściwie prawie o połowę mniejszy, bo ostatnio samorządy powiatu mińskiego otrzymały 28 milionów. Jednak W skali regionu siedleckiego to niemało, bo trzecia część rządowego wsparcia.

I znowu nie wszystkie samorządy miały szczęście, a właściwie nastąpiła powtórka z drugiego rozdania. Poza przydziałem znalazł się Mińsk Mazowiecki, mińska gmina, Dobre, Mrozy, Kałuszyn i Stanisławów.

Najwięcej 6 milionów zł  wziął Halinów  na przebudowę drogi, Sulejówek – 2 miliony zł  na budowę pływalni, a po 1,5 miliona zł uzyskał powiat miński na remont auli w Budowlance i Siennica  na modernizację stacji uzdatniania wody.

Cztery gminy uzyskały po milionie złotych – Cegłów na dokończenie  kanalizacji, Latowicz na rewitalizację placu w centrum, Jakubów na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Mistowie oraz Dębe Wielkie na przebudowę ul. Olszowej oraz Brzozowej.

Pamietając komentarze po drugiej transzy, nietrudno spodziewać się niezadowolenia samorządów z aktualnego wsparcia. Czy rzeczywiście ich wnioski były słabsze i mniej potrzebne mieszkańcom, czy – jak twierdzą niedocenieni włodarze – jest to kolejne rozdawnictwo według klucza politycznego... (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *