Leżące tuż za granicą powiatu mińskiego kołbielskie Rudzienko znane jest fotoradaru, który swego czasu wyłapywał najwięcej w Polsce kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Tutaj każdy musi zwolnić, by nie zapłacić mandatu. Co więc się stało w sobotni wieczór 27 marca, że po zderzeniu czterech aut, aż trzy osoby straciły życie…

Droga śmierci

Droga śmierci

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło tuż po 19.00. W czołowym zderzeniu na łuku miedzy Grębiszewem a Rudzienkiem udział brały cztery pojazdy – dwa ciężarowe i dwie osobówki, w których podróżowały łącznie cztery osoby. W wypadku zginęła 37-letnia pasażerka forda i dwóch mężczyzn podróżujących volkswagenem – 38-letni kierowca i 21-letni pasażer. Poważne obrażenia poniósł 38-letni kierowca forda, który został przetransportowany karetką do szpitala.
Widok był porażający, a droga do czwartej nad ranem zablokowana dla ruchu. Policja oprócz liczby ofiar wie na razie, że z niewyjaśnionych przyczyn kierowca volkswagena zjechał na przeciwległy pas ruchu (zapewne wyprzedzał), zderzając się z jadącym z naprzeciwka fordem. Wtedy w osobówki uderzyły jadące za nimi ciężarówki. Siła zderzenia była tak duża, że samochody wypadły z trasy.
Policja nie zdradza, kim byli i skąd pochodzili pasażerowie osobówek…
Na miejscu śmiertelnego wypadku byli strażacy z otwockiej i mińskiej JRG oraz druhowie z Zamienia, Rudzienka, Rudna i Kołbieli.

Numer: 13/14 (1225/1226) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *