Powiat mińskiPowiat miński piłkarski

Z końcem marca i początkiem kwietnia mieliśmy doświadczyć emocji związanych z powrotem ligowych rozgrywek piłkarskich. Zamiast tego mamy zawieszenie zmagań o punkty i mecze sparingowe, które na razie muszą wystarczyć miłośnikom piłkarskich rozgrywek…

Liga na stopie

Powiat miński piłkarski / Liga na stopie

Czwartoligowcy mieli wrócić do zmagań o punkty w Wielką Sobotę. Wiadomo, że tak się nie stanie, więc czas na przygotowania się wydłużył i trzeba było zaplanować kolejne mecze kontrolne. Nie wiadomo, ile ten stan zawieszenia potrwa, ale piłkarze muszą być gotowi w każdym momencie.

Mazovia zmierzyła się z czwartoligowym KS Raszyn. Mecz zakończył się efektownym zwycięstwem mińszczan 4:2. Samo spotkanie okazało się bardzo atrakcyjnym widowiskiem, w czasie którego żadna z ekip nie zamierzała skupiać się na obronie, lecz zagrać jak najbardziej ofensywnie. Pierwsze trafienie należało do gości z Raszyna, lecz Mazovia po chwili wyrównała dzięki bramce Skoblova. Przed przerwą rezultat nie zmienił się, ale po powrocie na murawę mińszczanie dali popis gry w piłkę. Pomimo tego, że szybko stracili gola. Później jednak zaczęli dominować na murawie, co dało efekt w postaci dwóch trafień Zatorskiego. Natomiast wynik na 4:2 ustalił Wocial.

Victoria Sulejówek zagrała kontrolny mecz z Drukarzem Warszawa, z którym na co dzień rywalizuje w IV lidze. Lepsi okazali się sulejówczanie, choć strzelanie bramek nie przychodziło im łatwo. Pomimo widocznej przewagi na boisku, na przerwę schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem, które zapewnił Słupski. W drugiej połowie gościom udało się wyrównać, ale Czarnecki dał ponowne prowadzenie Victorii, które zachowała już do samego końca.

Reszta drużyn czeka z niecierpliwością na rozwój epidemicznej sytuacji. W ostatni weekend marca rundę wiosenną powinny zacząć gracze w klasy A i B, ale w gorszej sytuacji są piłkarze klubów z okręgówki, którzy będą mieli przynajmniej trzy zaległe mecze. Jeśli wrócą na boiska 10 i 11 kwietnia, będzie można to jeszcze jakoś nadrobić, ale gdy obostrzenia zostaną wydłużone, to możliwość dokończenia rozgrywek stanie pod dużym znakiem zapytania. Każdy dodatkowy tydzień lockdownu przybliża nas do scenariusza z zeszłego roku, czyli zakończenia zmagań ligowych po rundzie jesiennej.

Numer: 13/14 (1225/1226) 2021   Autor: (łk)