Pomimo problemów z dostępem do basenu i innych obiektów sportowych w czasie epidemii młodzi triathloniści sumiennie przygotowują się do sezonu. Pierwszym poważnym sprawdzianem formy jest zawsze cykl Grand Prix Polski w aquathlonie.

Wodą i lądem

Pierwsze dwa etapy zostały zorganizowane 20 i 21 marca w Bydgoszczy i Krakowie. W zawodach wzięła udział 12-osobowa reprezentacja klubu KS Barakuda Mińsk Mazowiecki: Karolina Wawer, Karolina Łastowiecka, Martyna Żeberek, Emilia Kałowska, Anna Szylberg, Zofia Proczek, Kacper Paździoch, Przemysław Rojek, Mateusz Pióro, Jan Dzięcielski, Tobiasz Kijewski i Gabriel Żaczek.

Sprawdzian wypadł bardzo dobrze. Wszyscy zawodnicy bili swoje rekordy na dystansach pływackich i biegowych, aż ośmiokrotnie stając na podium. W kategorii żak do pokonania mieli 200 m pływania i 1 km biegu, w kategorii młodzik oraz junior młodszy 400 m pływania i 2 km biegu, a w kategorii junior 800 m pływania i 5 km biegu.

W Bydgoszczy I miejsce w kategorii młodziczka zajęła Karolina Łastowiecka, drugie lokaty wywalczyli Ania Szylberg w kategorii młodzik, Karolina Wawer w kategorii junior i Gabriel Żaczek w kategorii żak.

Dzień później w Krakowie, pomimo zmęczenia podróżą i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, również cztery razy mińscy reprezentanci stawali na podium. Tym razem Karolina Łastowiecka i Karolina Wawer zajęły III miejsca w swoich kategoriach, Gabriel Żaczek po raz drugi uzyskał srebro w kategorii żak, a w tej samej grupie Zofia Proczek zajęła III miejsce.

Uzyskane wyniki pokazują, że podopieczni trenera Tomasz Radomińskiego są na dobrej drodze do głównych imprez w tym sezonie, a udany start bardziej zmobilizuje młodych zawodników.

Numer: 13/14 (1225/1226) 2021   Autor: (łk)