Dębe WielkieDębe sportowej gali

Mimo trudnego dla kultury fizycznej 2020 roku, chętnych na tytuły mistrzów sportu nie brakowało. Do kapituły napłynęło ponad 30 zgłoszeń i większość z nich znalazła się na podium. Wielu z nich to znane nazwiska, ale są też całkiem nowe. Dębski GOSiR przygotował nominowanym niespodziankę, czyli pamiątkowy medal, który otrzymał każdy indywidualny sportowiec zgłoszony do udziału w tegorocznym plebiscycie…

Medale w finale

Oficjalne wyniki ogłoszono w niedzielę 14 marca o godz. 19:00 podczas tradycyjnie wielkiej, ale tym razem tylko wirtualnej gali sportu.
Okazało się, że w grupie szkolnej tytuły zdobywały głównie dziewczęta. I tak Zofia Proczek z SP Dębe i Julia Pszczółkowska z SP Cyganka wygrały konkurencję w klasach I-VI SP. W starszych rocznikach dwie pierwsze lokaty zdobył Szymon Wóźnica z Dębego i Witold Majewski z Górek, ale podium uzupełniła Alicja Nita z SP w Cygance.
Kategorią indywidualną było też OPEN. Tutaj wśród dzieci do 13 lat wygrały Kornelia Naumiuk i Julia Błaszczak, a trzeci był Igor Więsik z Górek.
W grupie OPEN młodzieży 14-21 lat w puli 9 nominowanych zwyciężył Jakub Soszka przed Roksaną Naumiuk i Izabelą Wiercioch, natomiast OPEN senior +21 lat – Mariola Paprocka, Bożena Wiercioch i Mariusz Steczek. Wśród niepełnosprawnych sportowców wygrał Tomasz Wójcik, który wie, jak pokonywać bariery

Najlepsze drużyny pochodzą głównie z Dębego, ale zdarzyły się wyjątki od tej reguły. To zespoły piłkarskie chłopców i dziewcząt z roczników 2007-2010 w Cygance, którzy punktowali w SP klas VII-VIII. W młodszych wygrali piłkarze urodzeni w 2008 oraz z rocznika 2011-2013 z SP w Dębem Wielkim. Dębianie zdobyli także tytuły w grupie kl. VII-VIII z roczników 2006-2007 w Dębem Wielkim.
Najlepsza drużyna do 13 lat open to piłkarze z rocznika 2008 KS Płomień, którzy pokonali fanki tańca ze Studia Tanecznego Flash Dance. Natomiast najlepsza drużyna 14-21 lat to biegacze reprezentujący barwy sekcji biegowej Race Fighter Junior GOSiR Dębe Wielkie. Ich starsi koledzy wygrali zaś z drużyną Matwieja w kategorii seniorów.

Na koniec nie mniej prestiżowe, ale tylko pełnoletnie tytuły. Kapituła orzekła, że w 2020 roku najlepszym nauczycielem W-F był Paweł Laszuk z SP Dębe Wielkie, a najlepszymi trenerami Piotr Kuś i Grzegorz Joński, którzy tym razem pokonali takie sławy jak Dawid Matwiej, Jacek Tomkiewicz czy Olga Pechcin.
Mecenasami sportu zostali Rafał Błażejewski i Marysia Chachlińska. Pierwszego zgłosiło Stowarzyszenie Sport4Kids, a filantropkę Akademia Sztuk Walki Taekwon-do.
Podczas gali prowadzący ją duet Wtulich-Gańko przypomnieli najważniejsze osiągnięcia nominowanych i nie bez napięcia odczytywali nazwiska nagrodzonych. Jeszcze większych osiągnięć życzył wójt Krzysztof Kalinowski, a najważniejsze fragmenty obejrzymy w naszej telewizji…

Numer: 11/12 (1223/1224) 2021   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *