Uroda codzienna...

Faktem jest, że cera tłusta jest jedną z najtrudniejszy do pielęgnacji i wymaga od swoich właścicielek dużego wysiłku włożonego w codzienne dbanie o jej kondycję. Chcąc wskazać na jej charakterystyczne cechy, należy wymienić przede wszystkim nadmierne wydzielanie sebum, co w większości przypadków skutkuje powstawaniem zaskórników oraz trądziku. Jest to także powód, dla którego cera bardzo szybko się wyświeca i trudno utrzymać ją w ryzach. Niestety wygląda to wyjątkowo nieestetycznie i może powodować szybkie ścieranie się makijażu. Należy zatem wiedzieć co dokładnie robić, żeby uniknąć takiego niepożądanego efektu i utrzymać matowienie na twarzy przez naprawdę długie godziny...Jak zmatowić tłustą skórę?

Uroda codzienna... / Jak zmatowić tłustą skórę?

Codzienne działania
W walce z nadmiarem sebum niezwykle istotne jest dobranie odpowiednich produktów do codziennej pielęgnacji. To właśnie one mają zarówno działanie krótkoterminowe, pomagające w utrzymaniu matowienia w ciągu dnia, jak i długoterminowe. Należy także pamiętać o tym, żeby nie rezygnować z poszczególnych kroków i każdego dnia zadbać o skórę zarówno rano, jak i wieczorem. Podstawowym krokiem jest dobre oczyszczanie, które usuwa z twarzy zanieczyszczenia. Należy sięgnąć po kosmetyk łagodny, ale jednocześnie matujący. Następnie konieczne jest użycie toniku, który przywraca odpowiednie pH po naruszeniu go podczas oczyszczania. Na sam koniec należy użyć kremu. Wbrew temu, co wydaje się wielu osobom, osoby z cerą tłustą również powinny zadbać o nawilżenie. Jego brak powoduje jedynie zwiększenie się wydzielania sebum. Dlatego też należy szukać takich produktów, które będą posiadać właściwości i nawilżające, i matujące. Pamiętaj również o nałożeniu produktu z SPF-em!
Regularne złuszczanie
Pielęgnacja każdej skóry powinna składać się nie tylko z codziennego oczyszczania, tonizowania oraz nawilżania. Konieczne są również działania regularne, jednak wykonywane nie tak często. Jednym z nich jest złuszczanie, które polega na usunięciu martwego naskórka. Należy wykonywać je tak często, jak wymaga tego cera. W przypadku jej tłustego rodzaju poleca się robić to nawet dwa razy w tygodniu. Dzięki złuszczaniu pory oczyszczane są ze wszelkich zanieczyszczeń, a także z sebum. Dzięki temu zapewnia nie tylko matowienie skóry, ale także zmniejszenie ilości oraz widoczności trądziku i zaskórników. Dodatkowo pomaga walczyć z wszelkiego rodzaju przebarwieniami. Poszukując odpowiedniego produktu dla cery tłustej, warto zwrócić uwagę na peelingi enzymatyczne, które w przeciwieństwie do mechanicznych nie mają tendencji do tworzenia mikrouszkodzeń. Warto również sięgnąć po nieco mocniejsze, ale tym samym bardziej skuteczne kwasy BHA. Trzeba jednak pamiętać, żeby bezwzględnie stosować do wszystkich zaleceń producenta.
Zadziałaj makijażem
Makijaż skóry tłustej, powinien skupiać się przede wszystkim na jej zmatowieniu, a także utrwaleniu nałożonych kosmetyków kolorowych. Jest to ostateczny krok do tego, żeby cera wyglądała dobrze przez cały dzień, nawet po ośmiogodzinnym dniu pracy. Warto zacząć od bazy matującej, dzięki czemu poszerzone pory zostaną wygładzone, a później naniesiony podkład będzie utrzymywał się wyraźnie lepiej. Jeżeli jednak decydujesz się na bazę dającą efekt matu, to podkład powinien mieć lekką, niezapychającą formułę oraz satynowe wykończenie. Po matowe lub półmatowe sięgnij tylko wtedy, kiedy rezygnujesz z bazy. W innym przypadku możesz przesuszyć swoją cerę. Wbrew temu, co robi wiele kobiet, nie należy nakładać grubej warstwy pudru, wystarczy jedynie delikatne oprószenie twarzy. W ciągu dnia warto mieć przy sobie bibułki matujące, które bez naruszenia make-upu wchłoną sebum.
/artykuł promocyjny/

Data: 07.03.2021   Autor: TipMediaKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *