Chcesz zmienić wystrój swoich wnętrz...

Znacznej większości z nas antykwariaty kojarzą się wyłącznie ze starymi książkami piętrzącymi się w licznych stosach w całym pomieszczeniu. I rzeczywiście jest to słuszne skojarzenie, ponieważ to właśnie one stanowią znaczną większość asortymentu tego typu przedsiębiorstw. Nie oznacza to jednak, że są to jedyne przedmioty, które można w nich znaleźć. Oferują one bowiem swoim klientom znacznie więcej wyjątkowych rzeczy. Pośród nich znajdą się również takie, które nadadzą wyjątkowy klimat każdemu wnętrzu...

Wystrój z antykwariatu

Chcesz zmienić wystrój swoich wnętrz... / Wystrój z antykwariatu

Antykwariaty sa w stanie całkiem odmienić każdą, nawet najprostszą aranżację w niepowtarzalną przestrzeń. To właśnie dlatego są idealnym miejscem na to, żeby udać się na zakupy w przypadku remontu czy odświeżenia wystroju mieszkania. Co dokładnie możesz w nich odnaleźć?
Antyczne meble
Wchodząc do antykwariatów, nie sposób nie zauważyć pięknych mebli z minionych lat. Chociaż bardzo często stanowią one tło dla znacznie mniejszych, porozstawianych w każdym kącie przedmiotów, to bez wątpienia robią duże wrażenie. W tego typu przedsiębiorstwach można znaleźć wyposażenie z okresu PRL-u, które obecnie powraca do mody. Większość z nich jest w doskonałym stanie, jednak nie brakuje również tych do samodzielnego odnowienia. W niektórych antykwariatach kryją się także znacznie starsze meble, chociażby z czasów międzywojennych czy wręcz przedwojennych. Wszystkie one zupełnie nie przypominają tych, które możemy obecnie dostać w sklepach meblarskich i właśnie dlatego są prawdziwymi perełkami. Zachwyca w nich chociażby kunszt oraz jakość wykonania, która pozwoliła im przetrwać przez lata bez najmniejszego uszczerbku.
Plakaty z epoki
Znajdując się w antykwariacie, uwagę zwracają nie tylko liczne, wielowiekowe meble. Wzrok przykuwają również ściany, które praktycznie nigdy nie są puste. Czasami ustawione są wzdłuż nich regały z książkami, jednak znacznie częściej wiszą na nich różnorodne plakaty. To właśnie one są szczególnie warte zainteresowania, ponieważ stanowią doskonałe dopełnienie każdego wnętrza. W końcu to właśnie drobiazgi robią różnicę i są w stanie przesądzić o charakterze wystroju. W antykwariatach każdy, w zależności od swoich upodobań, a także zainteresowań, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Miłośników kina zadowolą plakaty promujące filmy z ubiegłych lat, a prawdziwą gratką dla melomanów będą te reklamujących festiwale czy pojedyncze koncerty. Nie sposób również pominąć plakaty z okresu PRL-u, których jest mnóstwo w polskich antykwariatach internetowych.
Niezwykłe drobiazgi
Chcąc nieco odświeżyć charakter swojego mieszkania, warto sięgnąć po wszelkiego rodzaju drobiazgi. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów mają one niemalże magiczną moc odmieniania całego pomieszczenia. Zresztą nie bez powodu tak często powtarzamy powiedzenie „diabeł tkwi w szczegółach”. Antykwariaty są pełne właśnie takich drobnych elementów wystroju wnętrz, które bardzo często zaskakują swoim designem. Mogą być to chociażby bogato zdobione lusterka, unikatowe rzeźby czy nawet stare gramofony. Nie brakuje również różnego rodzaju obrazków, pocztówek czy zdjęć, które można oprawić i zawiesić na ścianie. Tego typu przedmiotów jest znacznie więcej i czasami są one w stanie całkowicie nas zaskoczyć. Jedno jest jednak pewne – wszystkie one są elementami, które zaciekawią każdą osobę oraz będą tworzyć niepowtarzalny klimat.
/artykuł promocyjny/

Data: 07.03.2021   Autor: TipMediaKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *