Chcesz urozmaicić swojemu dziecku naukę?

O tym, jak wszechobecne są w naszym życiu najnowsze technologie, wie chyba każdy. Większość z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez możliwości korzystania z Internetu. I nic dziwnego, ponieważ znajduje się w nim niesamowicie dużo informacji, często niezbędnych. Dzięki jego wykorzystaniu możemy sprawdzić rozkład jazdy autobusu, znaleźć kontakt do mechanika czy dowiedzieć się więcej na temat historii odwiedzanego miejsca....

Wykorzystaj internet...

Chcesz urozmaicić swojemu dziecku naukę? / Wykorzystaj internet...

Sposobów na jego wykorzystanie jest naprawdę niezliczenie wiele. Dlaczego więc nie wykorzystać go w celach edukacyjnych? Po smartfony oraz tablety sięgają coraz młodsze dzieci, dlatego warto pokazać im nie tylko ich rozrywkową stronę. W końcu ilość interesujących informacji, a także rozwiązań na naukę jest w sieci naprawdę dużo i warto z nich korzystać. Takim rozwiązaniem jest chociażby platforma edukacyjna czy internetowa prezentacja zbiorów muzeów z drugiego końca świata.
Alternatywny sposób nauki
Nauka nie musi być nudna, chociaż młodzi uczniowie nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. W końcu znaczną większość czasu spędzają w szkolnych ławkach, czytając kolejne strony podręczników. Może być to dla nich nie tylko nurzące, ale ze względu na ogromne pokłady energii mogą mieć problemy ze skupieniem się. Zresztą badania donoszą, że jest to obecnie coraz powszechniejszy problem, który uniemożliwia osiąganie satysfakcjonujących wyników. Warto zatem nieco urozmaicić tradycyjny sposób nauki i wprowadzić do niego gry edukacyjne. Dzięki temu, że są one interakcyjne, dzieci znacznie chętniej się w nie angażują oraz są w stanie utrzymać swoją koncentrację na dłuższy czas. Jednocześnie należy pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu tego typu gry oraz zawartych w niej treści, żeby przekonać się, czy jest ona odpowiednia dla osoby w młodym wieku.
Nauka poprzez platformę
W ostatnich czasie nauka odbywa się przede wszystkim w trybie zdalnym. Wielu uczniom, w szczególności tym najmłodszym, bardzo trudno przyzwyczaić się do takiego rozwiązania. Może być ono dla nich niezwykle męczące, a przez to nie będą przyswajać niezbędnej wiedzy. Nie warto ignorować tego problemu lub zrzucać winy na nauczycieli, którzy dokładają wszelkich starań, żeby prowadzone zajęcia były angażujące oraz ciekawe. Jednym ze sposobów na zaradzenie tej trudności jest wykorzystanie platformy edukacyjnej, która znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy. Zawarte na niej informacje są sprawdzone, a dodatkowo przedstawione w atrakcyjnej formie. Młodzi mogą rozwiązywać quizy, oglądać tematyczne filmiki czy powtarzać materiał za pomocą fiszek. Jest to dla nich zdecydowanie bardziej interesujące niż czytanie podręcznika.
Wirtualna podróż
Nie ma wątpliwości co do tego, że znacznie łatwiej i na dłużej zapamiętujemy to, co sami zobaczymy. Niestety ze względu na sytuację na świecie taka możliwość jest znacznie utrudniona, a czasami ze względu na panujące obostrzenia niemożliwe. Tracimy więc szansę na zobaczenie na własne oczy ważnych z historycznego punktu widzenia miejsc lub odwiedzenia muzeów czy galerii sztuki. Na szczęście z rozwiązaniem przychodzi Internet. Za jego pomocą w wyniku dosłownie kilku kliknięć możemy znaleźć się w dowolnym miejscu na całym świecie. Umożliwia to zyskanie innej perspektywy niż ta oferowana przez zdjęcia w podręcznikach. Dodatkowo wiele instytucji kulturalnych zdecydowało się na zorganizowanie wirtualnych wycieczek, w których trakcie można zobaczyć ich eksponaty oraz usłyszeć komentarze przewodników.

/artykuł promocyjny/

Data: 26.02.2021   Autor: TiPMEDIAKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *