Halinów edukacyjny

Dzień Edukacji Narodowej wprawdzie przypadał w niedzielę 14 października, ale burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski zorganizował biesiadę dla ciała pedagogicznego już w piątek. Na miejsce uroczystości wybrał Szkołę Podstawową im. VII Obwodu AK „Obroża” w Brzezinach, gdzie funkcję dyrektora od roku szkolnego 2012/2013 spełnia wybrana w drodze konkursu Marzena Wiśniarska

Róże trudu

Pełną salę gości burmistrz witał w towarzystwie dyrektorki szkoły. Wśród przybyłych nie zabrakło księży na czele z proboszczem miejscowej parafii w Wielgolesie Brzezińskim ks. Markiem Twarowskim oraz wicemarszałek województwa Janiny Orzełowskiej. Całość uzupełniali radni miejscy, nauczyciele gminni, w tym i emerytowani, dzieci i młodzież szkolna, sołtysi, rodzice oraz dziadkowie. W wystąpieniu burmistrza były słowa uznania i podziękowania dla kadry nauczycielskiej za trud pracy i wychowywania uczniów oraz życzenia satysfakcji z wykonywanej profesji i sukcesów w życiu osobistym.

W uznaniu zasług aż dziesięciu nauczycielom Adam Ciszkowski wręczył nagrody burmistrza. Otrzymali je: Ewa Kupiec, Małgorzata Cudna, Halina Konowrocka, Anna Przybysz, Krystyna Rąbalska-Tulewicz, Maria Raciborska – z ZS w Halinowie, a także dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Okuniewie Małgorzata Biernacka i jej nauczycielka Zofia Kruszewska oraz Kamil Kania i Wiesław Wysokiński – z SP w Brzezinach.

Przyszedł również czas na awanse zawodowe. Nauczycielami mianowanymi w ZS w Halinowie zostali: Wioletta Augustyniak i Hanna Konowrocka, Agata Brodzik i Iwona Wierzbicka, Dariusz Baj, Norbert Skurski, Małgorzata Korycka i Edyta Lesińska, zaś w SP w Chobocie – Magdalena Snopkiewicz i Edyta Ruta. W ZS w Halinowie stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskali: Ewa Ludwiniak, Anna Mazur, Mariusz Strupiechowski i Andrzej Żbik. 

Wszystkim wyróżnionym nauczycielski trud wynagrodzono białymi różami i słowami podziękowań. Wicemarszałek Orzełowska podziękowała za wkład pracy w wychowanie dzieci i młodzieży, a przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Pietrusiński prosił o wsparcie działalności samorządu i o dialog w oświacie. W części artystycznej wystąpił chór szkolny, a dzieci wykonały przedstawienia satyryczne wcielające się w nauczycieli i uczniów. Nie obyło się także bez popularnego obecnie „Koko Euro spoko”. Dzieci do występów przygotowały wychowawczynie: Ela Główka, Katarzyna Nowak i Anna Mróz, za co otrzymały również po białej róży.

Przed zakończeniem uroczystości dyrektorka przedszkola niepublicznego w Brzezinach Małgorzata Gąsior wręczyła puchary rodzicom, którzy w 2005 roku przyczynili się do powstania tutaj przedszkola prywatnego.

Przed zaproszeniem gości na poczęstunek dyrektorka Wiśniarska podziękowała sponsorom i Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu tak bogatych obchodów Dnia Nauczyciela.

Numer: 2012 42 Autor: Franciszek ZwierzyńskiKomentarze

Dodano dnia: 2016-02-29 godz. 01:42 :: przez:

No i super! Niech tak dalej odradza się poziom szkoły w Brzezinach z przed lat

 

 

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *