Mając za cel rozwój sportu w gminie Siennica, zarządy klubów PKS Life i Fenix zdecydowały o połączeniu obu podmiotów. Na razie nie wiadomo jeszcze, jaką nazwę przyjmie nowy klub, który formalnie powstanie już po zakończeniu obecnego sezonu piłkarskiego, czyli w lipcu 2021 roku.

Fuzja w Siennicy

Fuzja w Siennicy

Jak podają w komunikacie władze obu klubów, brak zmian to stagnacja i krok w tył, a centralizacja pozwoli na jeszcze lepszą realizację zadań z zakresy kultury fizycznej i sportu w gminie Siennica. Na pewno też wygeneruje oszczędności. Jednocześnie każda ze stron szanuje tradycje i dorobek obydwu klubów, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w działalności połączonego podmiotu.

Przypomnijmy, że seniorska drużyna Fenixa w 2005 roku wydzieliła się właśnie z PKS Life, który od tamtej pory zajął się wyłącznie szkoleniem dzieci i młodzieży. Dotychczas oba kluby działały w symbiozie, która kończy się w 2021 roku, a historia zatacza koło.

Warto dodać, że połączenie klubów dokonuje się w czasie trwania dyskusji nad przyszłością sportu w gminie Siennica. Radni powołali doraźną komisję, która ma przygotować grunt pod powołanie w przyszłości Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obecne władze gminy dążą więc do centralizacji nie tylko w dziedzinie kultury, ale też sportu.

Numer: 9/10 (1221/1222) 2021   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *