Grunt to współpraca, a wtedy nawet mało realne pomysły nabierają sensu. Taką ideę wyznają dwaj radni – powiatowy Piotr Pustoła i miński Krzysztof Miąsko. Obaj wystąpili z wnioskiem do wszystkich samorządów w sprawie budowy chodnika dla pieszych od ulicy Stankowizna do zabudowanej części Gliniaku. Oczywiście w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych mieszkańców miasta, gminy i ewentualnych gości.

Prosty do sosny

Prosty do sosny

Właśnie także turystów, bo przy owej drodze rośnie najstarsza sosna w Polsce odwiedzana masowo nie tylko przez lokalnych miłośników przyrody. Z drogi bardzo często korzystają rodzice z małymi dziećmi, na których bezpieczeństwie nie można oszczędzać.
Mniemają, że koszty inwestycji mogą przekroczyć możliwości budżetowe jednego samorządu, dlatego finansowanie inwestycji mogłoby się odbyć wprost proporcjonalnie do wielkości samorządu. To jest możliwe, co przed kilku laty pokazała ulica Chochołowska, a ostatnio Żwirowa, czy modernizacja ścieżki rekreacyjno-użytkowej od ulicy Klonowej w Mińsku do ulicy Szkolnej w Hucie Mińskiej. Kosztów nie przybliżyli, ale mają nadzieję, że wniosek poprą samorządy wszystkich szczebli – od sejmiku Mazowsza po rady miejskiego i wiejskiego Mińska.

Numer: 7/8 (1219/1220) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *