Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Funkcjonariusze drogówki kilka dni temu podjęli pościg za osobową Dacią. Zdarzenie miało miejsce podczas nocnego patrolu policjantów w Choszczówce Stojeckiej.

Białoruska ucieczka

KPP - Kronika policyjna

Mundurowi w pewnym momencie zauważyli wspomniany pojazd i postanowili go skontrolować. Kierowca na chwilę zwolnił, ale później przyśpieszył i zaczął uciekać. Nie reagując na policyjne sygnały, dojechał do Dębego Wielkiego, gdzie zaczął kluczyć bocznymi uliczkami. Po kilkunastu minutach został jednak zatrzymany.

W samochodzie były dwie osoby – kobieta i mężczyzna, którzy zamknęli się w środku i nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy. Trzeba było wybić szybę w pojeździe, żeby ich zatrzymać. Jak się okazało, chwilę wcześniej ukradli oni ponad 126 litrów paliwa z pobliskiej stacji, które trzymali w plastikowych bańkach w bagażniku. Poza tym w trakcie jazdy pili oni alkohol.

Oboje trafili do aresztu. Mundurowi ustalili, że 43-latek i 37-latka to obywatele Białorusi. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, jazdy po alkoholu i ucieczki przed policyjnym pościgiem. Do wszystkiego się przyznał i dobrowolnie poddał karze grzywny, zakazowi prowadzenia pojazdów i świadczeniu pieniężnemu na fundusz postpenitencjarny.

Numer: 7/8 (1219/1220) 2021   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *