CegłówW Podcierniach

Przedszkolaki z powiatu mińskiego w piątek, 21 czerwca 2013 r. tłumnie integrowały się w myśl hasła - Z kulturą na TAK od najmłodszych lat.

Integracja maluchów

W Podcierniach / Integracja maluchów

To pierwsze takie spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Podciernie i Okolice na czele z prezeską Lucyną Bajszczak. Na ten dzień do ZS w Cegłowie przybyły maluchy z Lipin, Dębowców, Borków, Dłużewie, Pogorzeli, Wiciejowa, Podciernia i Piaseczna. Łącznie aż 225 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Patronat honorowy nad imprezy objął wójt Marcin Uchman, a partnerem był Zespół Szkolny w Cegłowie na czele z dyrektorką Beatą Walas.

Po oficjalnym otwarciu dzieci z „Małego Przedszkola” w Podcierniu przedstawiły program artystyczny. Recytowane wiersze, śpiew i tańce przedstawione przez maluchów z Podciernia z małą pomocą nauczycielek – Anety Dąbrowskiej i Anety Wójcik, nagrodzone zostały gromkimi brawami. Następnie wszyscy obejrzeli spektakl pt. „ Złota Rybka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów Teatru „Narwal” z Białegostoku.

W drugiej części spotkania nadszedł czas na wspólną zabawę w rytmach muzyki z całego świata. Nie zabrakło też słodkiego i owocowego poczęstunku. Organizatorzy imprezy już zapowiedzieli kolejne edycje.

Numer: 26 (821) 2013   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *