Powiat mińskiPowiat miński siatkarski

Wynik meczu KS Halinów z GOSiR Mrozy w IV lidze siatkarskiej mężczyzn był łatwy do przewidzenia. Przed spotkaniem halinowianie mieli na koncie 21 punktów i 7 zwycięstw, zaś mrozianie wywalczyli zaledwie jedno oczko, dotychczas nie pokonując żadnego z rywali…

Lanie faworytów

Powiat miński siatkarski / Lanie faworytów

Spotkanie zostało rozegrane 30 stycznia na hali sportowej w Mrozach. Goście z Halinowa nie nastawiali się na łatwe zwycięstwo, bo w pierwszej rundzie wywalczyli je dopiero w tie-breaku, choć byli oczywiście faworytem. Potwierdzili to w pierwszym secie, w którym cały czas kontrolowali sytuację i zwyciężyli 25:17. W drugiej partii mrozianie zagrali nieco lepiej, na chwilę doskakując do rywali. Jednak halinowianie przetrwali lepszy moment gospodarzy i doprowadzili do wyniku 25:20. Trzeci set to już absolutna dominacja gości, którzy szybko zbudowali sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca, wygrywając 25:15, a w całym meczu 3:0.

W drużynie halinowian na wyróżnienie zasłużył środkowy Adamski, zaś w ekipie ich rywali dobrze spisali się Malka i Żurawski. Przed drużyną GOSiR Mrozy jeszcze wiele pracy pod wodzą nowego trenera Jarosława Plewczyńskiego, jednak pozytywy w grze mroziańskich siatkarzy widać już dziś. Natomiast halinowianie walczą o uplasowanie się w najlepszej czwórce ligi. Na razie są na piątej pozycji.

Gospodarze wystąpili w składzie: J. Osiński, J. Żurawski, M. Kalbarczyk, D. Żurawski, P. Rowicki, S. Stal, R. Płatek, A. Gąsior, K. Czerwiński oraz libero – M. Malka i D. Zawadzki. Natomiast goście grali w zestawieniu: K. Ziandalski, P. Białek, B. Kosior, P. Gałecki, M. Oleksiak, A. Adamski, S. Grynfelder, D. Pawłowski, P. Jaroszek, J. Sas, P. Ulejczyk, Ł. Radzikowski oraz M. Derleta i A. Wieczorek na pozycji libero.

Numer: 5/6 (1217/1218) 2021   Autor: (łk)