LatowiczLatowicz jubilatów

Latowicz to druga po Jakubowie gmina w powiecie, która mimo covidowych restrykcji uczciła pary z półwiecznym dorobkiem małżeńskim. Fakt, nie mogli się spotkać przy wspólnym torcie, szampanie i muzyce, ale doczekali się gości. To wójt Bogdan Świątek-Górski w asyście szefowej USC Hanny Kopy odwiedzili jubilatów w ich domach, by wręczyć im przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Złoty rekord

Latowicz jubilatów / Złoty rekord

Takich par, które świętowały złote gody w gminie Latowicz w 2020 roku, było najwięcej od lat, bo aż 16. Pięć z nich mieszka w Latowiczu, po trzy z Wielgolasu i Wężyczyna, dwie ze Strachomina i po jednej z Bud Wielgoleskich, Transboru i Dębego Małego.
Są nimi alfabetycznie Stanisława i Marian Baranowscy z Latowicza, Wanda i Zbigniew Chabrowscy z Transboru, Halina i Bogusław Chróstowie z Latowicza, Barbara i Wiesław Domańscy z Wężyczyna, Elżbieta i Ryszard Galowie z Bud Wielgoleskich, Danuta i Władysław Kopaczewscy z Latowicza, Krystyna i Zygmunt Misiorowie z Latowicza, Barbara i Józef Muraccy z Wężyczyna, Alina i Zygmunt Parzyszkowie z Dębego Małego, Elżbieta i Zdzisław Piekarscy z Wężyczyna, Barbara i Antoni Sochaccy z Wielgolasu, Kamila i Jan Stosiowie ze Strachomina, Jadwiga i Bogusław Świątkowie ze Strachomina, Janina i Andrzej Wardzyńscy z Wielgolasu, Ewa i Franciszek Wardzyńscy z Latowicza oraz Halina i Władysław Zadrożni z Wielgolasu.
– Przeżyć ze sobą pół wieku, to nie lada wyczyn. To, co dzisiaj robimy, to podziękowanie od nas wszystkich, za wasze wspólne życie, bo w czasach różnych, łatwych i trudnych, pokonaliście razem wspólną drogę. Aby przetrwać u boku drugiej osoby tyle lat, trzeba wyzbyć się egoizmu, umieć sprostać mniej romantycznym obowiązkom codzienności i oddać się w pełni rodzinie. Wspólnej życiowej wędrówce muszą więc towarzyszyć cierpliwość, wyrozumiałość, szczere, otwarte serca – mówiła do jubilatów szefowa USC Hanna Kopa.
Ten życiowy egzamin wszystkie pary nie tylko zdały, ale stały się też wzorem dla młodych pokoleń.

Numer: 3/4 (1215/1216) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *