Pasowanie w mińskiej Piątce

W pogodny, październikowy dzień w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, zgodnie z panującą od lat tradycją, sześciolatki i siedmiolatki stały się pełnoprawnymi uczniami. To niezwykle ważne dla każdego pierwszaka wydarzenie zaszczycili swą obecnością liczni goście

Na oczach rodziców

Na oczach rodziców

Pociechom otuchy dodawali licznie zgromadzeni członkowie rodzin. Po odśpiewaniu hymnu szkoły maluchy otrzymały porcję ciepłych słów, które skierowała do nich dyrektor Ewa Szczerba. Życzyła wszystkim powodzenia na długiej uczniowskiej drodze.
Na twarzach szczęśliwych, lecz trochę przerażonych dzieci, malował się na zmianę grymas z uśmiechem i niepewność z zadowoleniem. Uczniowie z powagą ślubowali, przysięgając na sztandar szkoły, że będą się dobrze uczyć, przynosić chlubę rodzicom i szkole. Ceremonii pasowania specjalnym ołówkiem dokonali burmistrz Marcin Jakubowski, radny Jerzy Gryz, przewodnicząca rodziców Agnieszka Sado i gospodyni – Ewa Szczerba. Każda z klas dostała pluszowe przytulanki, a wśród pełnoprawnych uczniów witali ich przedstawiciele klas drugich ze słodkim załącznikiem.

Najmłodsi uczniowie zaprezentowali część artystyczną, która była przewodnikiem po świecie liter wypełnionym piosenkami. Przygotowali się do tego występu pod okiem swoich wychowawców – Aldony Heller klasa Ia, Elżbiety Woźniak – klasa Ib, Ewy Brody – klasa Ic, Jolanty Baran – klasa Id i Elżbiety Wielgopolanin – klasa Ie. 

Ślubowanie to dla wszystkich pierwszoklasistów zawsze wielkie wydarzenie. Galowe stroje, sztandar, wielki ołówek, gratulacje, pamiątki i niespodzianki na długie lata zapadają w pamięci. By ja utrwalić, uroczystości towarzyszyły błyski fleszów i obiektywy kamer. A po emocjach nadszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Numer: 2012 42   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *